reklama

Hviezdoslavova ulica bude pešou zónou s cyklocestou, rekonštrukciu ukončia 22. mája

Ďalšia časť trnavskej Mestskej pamiatkovej rezervácie bude už o niekoľko dní slúžiť len chodcom a cyklistom.

Pešia zóna sa rozšíri z Hlavnej a Trojičného námestia aj na novo zrekonštruovanú Hviezdoslavovu ulicu, ktorá je jednou z najstarších historických tepien mesta, informovala vo štvrtok trnavská radnica.

„Spojnica medzi farským kostolom a námestím, po ktorej chodili naši predchodcovia a hostia už v čase udelenia kráľovských výsad Trnave, sa opäť môže stať nielen pokojným miestom prechádzok a stretávania Trnavčanov, ale aj dôstojnou a bezpečnou trasou turistických potuliek,“ uvádza sa v tlačovej správe mesta Trnava.

hviezdoslavova
Autá na Hviezdoslavovej sú definitívne minulosťou

O tom, že tieto miesta si zaslúžia zvláštny režim a úctu, svedčia aj dva vzácne archeologické nálezy drevených lávok cez močaristý terén okolo Trnávky možno až z 12. storočia, ktoré počas rekonštrukcie odhalili sondy pri pošte a v strede ulice, a tretí nález stavebných konštrukcií na konci ulice.

„Po jeho zdokumentovaní má byť rekonštrukcia Hviezdoslavovej ukončená, predpokladá sa, že to bude 22. mája,“ konkretizuje mesto.

Zároveň vznikne prvá súvislá a bezpečná cyklistická trasa zo sídliska Družba za mestským opevnením až do Kamenného mlyna s prerušením len na Hospodárskej ulici.

Hviezdoslavova ulica bude otvorená do 9. rannej hodiny len pre dopravu zabezpečujúcu zásobovanie tamojších prevádzok.

„Pokiaľ z praxe vyplynú iné požiadavky na výnimky pre dopravu, mestská samospráva ich bude riešiť dohodou. Zmena v spôsobe užívania ulice bude vyznačená dopravným značením,“ pripomína trnavská radnica.

nalez-most1

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2015 16:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hviezdoslavova ulica bude pešou zónou s cyklocestou, rekonštrukciu ukončia 22. mája”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.