reklama

TAVOS pripravuje rekonštrukciu zariadení pod pešou zónou

Trnavská vodárenská spoločnosť (TAVOS) realizovala v priebehu januára monitorovacie práce vodárenských a kanalizačných zariadení umiestnených na Hlavnej ulici.

Podľa slov generálneho riaditeľa spoločnosti Ing. Mareka Gálika, PhD., TAVOS plánuje komplexnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie ešte pred obnovou pešej zóny.

Niektoré časti verejného vodovodu a kanalizácie vykazujú isté morálne a fyzické opotrebenie. Monitorovanie zariadení nám pomôže posúdiť reálny stav a pripraviť tak ich rekonštrukciu. Zároveň plánujeme zosúladiť harmonogram prác a jednotlivé procesy tak, aby nebolo potrebné rozkopávať pešiu zónu dvakrát,“ uviedol.

Ilustračné foto

Ako pripomenul M. Gálik, TAVOS monitoruje a osobitne posudzuje Hlavnú ulicu najmä preto, aby sa zabránilo javu zákona schválnosti. „Chceme zabrániť tomu, aby sa po dokončení novej pešej zóny vyskytovali poruchy na vodovode či kanalizácii. Oprava týchto zariadení si vždy vyžaduje rozkopanie povrchu, výkop jám, spätné úpravy a podobne. Samozrejme, istá obava z aktivizovania možných porúch a netesností, najmä na verejnom vodovode, pri realizácii stavebných prác počas rekonštrukcie pešej zóny, tu existuje. Príčinou spomínaných obáv je prevádzka ťažkých mechanizmov a s tým súvisiacich otrasov práve nad potrubím, ale aj odstraňovanie jestvujúcich záťaží, ktoré sa nachádzajú teraz v stabilnom stave. Veríme však, že tieto obavy sa nenaplnia,“ dodal riaditeľ spoločnosti TAVOS.

Mesto Trnava plánuje začať s prvou etapou komplexnej obnovy pešej zóny ešte v tomto roku. Rozpočet počíta v roku 2012 s investíciou vo výške 460-tisíc eur. Ešte pred samotným začiatkom realizácie bude potrebné vybrať projekt, dodávateľa stavebných prác či zosúladiť spomínané procesy s vodárenskou spoločnosťou.

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2012 7:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “TAVOS pripravuje rekonštrukciu zariadení pod pešou zónou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.