reklama

Kubala na stolnotenisových majstrovstvách SR siahal po najvyšších métach

Týždeň po stolnotenisových majstrovstvách SR dorastu hostila v dňoch 9. – 10.5.2015 mestská športová hala v Čadci majstrovstvá Slovenska kategórie najmladšieho žiactva. Výborný výsledok vybojoval tretí hráč slovenského rebríčka Nicolas Kubala z Klubu stolného tenisu Viktória Trnava, ktorý si z majstrovstiev odniesol dve medaily.

V semifinále dvojhry podľahol po výbornom zápase neskoršiemu celkovému víťazovi Jakubovi Goldírovi z domáceho MŠK Čadca a odniesol si bronz. V súťaži štvorhier sa s Jakubom Šventom (Vrútky) prebojoval až do finále, kde síce bola nad ich sily dvojica domácich hráčov Jakub Goldír a Michal Kapusta, no pre Kubalu to znamenalo zisk cenného striebra.

Trnavskú Viktóriu ešte reprezentovali Jakub Jankovič a Viktória Urbanovská, no výraznejší úspech na majstrovstvách nezaznamenali.

„Nicolas si vybojoval dve medaily, ktoré znamenajú pekný výsledok, no najmä cenné skúsenosti pre jeho ďalšie napredovanie a kvalitatívny progres. A to je to najdôležitejšie o čo nám u našich hráčov ide,“ zhodnotil predseda Viktórie Štefan Peko.

Ivan Peko

kubala
Zľava Jakub Švento (Vrútky), Jakub Goldír (Čadca), Nicolas Kubala (Trnava), Dávid Belopotočan (Tvrdošín)

Foto: MŠK Čadca

Ulož ako PDF
Napísal 15. mája 2015 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.