reklama

V utorok sprístupnia v Múzeu knižnej kultúry výstavu Ľudovít Štúr a jeho doba

Tento rok si pripomíname 200. výročie narodenia Ľudovíta Štúra, slovenského národného buditeľa, kodifikátora spisovnej slovenčiny, politika, filozofa, historika, jazykovedca, pedagóga, spisovateľa, básnika, publicistu a redaktora.

Vláda Slovenskej republiky pri tejto príležitosti vyhlásila rok 2015 za Rok Ľudovíta Štúra.

Západoslovenské múzeum v Trnave sa pripojilo k tomuto významnému výročiu a pripravilo pre návštevníkov výstavu Ľudovít Štúr a jeho doba. Jej autorom je Milan Ševčík a umiestnená je v Múzeu knižnej kultúry na Námestí sv. Mikuláša.

stur

Výstava pozostáva z knižnej tvorby štúrovcov a iných historických tlačí z polovice 19. storočia, ilustrujú ju historické dobové predmety.

Sprievodné texty oboznamujú návštevníkov o živote a diele Ľudovíta Štúra.

Výstava bude sprístupnená 2. júna 2015 a potrvá do 30. novembra 2015.

Múzeum pripravilo ako sprievodné podujatie k tejto výstave kvíz pre deti a mládež o živote Ľudovíta Štúra. Školy môžu prihlasovať hromadné návštevy svojich žiakov s pedagógom na prezentačnom oddelení (tel. č.: 033/5512913). Vstupné je možné uhradiť kultúrnymi poukazmi.

Mgr. Milan Ševčík, kurátor zbierky historickej knižnice

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2015 16:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.