reklama

Dvor nádeje – jedinečné podujatie venované ľuďom so zdravotným postihnutím v Trnave

Vo štvrtok 11. júna 2015 sa na Trojičnom námestí v Trnave sa uskutoční podujatie Dvor nádeje. Cieľom tohto projektu je zviditeľniť prácu občanov so zdravotným postihnutím. Vystúpia deti a klienti zo špeciálnych škôl a zariadení sociálnych služieb, ktorí vám ukážu že ich nezastaví žiadny hendikep.

Svoje produkty bude na podujatí prezentovať 15 chránených dielní, zariadení sociálnych služieb, občianskych združení a špeciálnych škôl z Trnavského regiónu.

Návštevníci si tak budú môcť pozrieť a zakúpiť ručne vyrobené diela z hliny, kovu, papiera, textilu, keramiky či drôtu. Nebudú chýbať koláčiky či iné produkty z dielní poskytujúcich gastronomické služby.

Organizátormi predajno–prezentačných trhov sú Mesto Trnava a občianske združenie Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom v Trnave. 

dvor-nadeje-t

Ilustračné foto

Oficiálny program s názvom „Každý je génius“ začne o 9.30 na pódiu pre divadlom. Moderovať ho budú Bibiana Ondrejková a Zuzka Tlučková, ktoré majú nad týmto podujatím už dlhoročnú záštitu.

Ako hosť vystúpi spevák Robo Opatovský. V programe sa predstavia aj deti zo Spojenej školy na Čajkovského ul. 50,Trnava, Spojenej školy na Beethovenovej ul.27 vTrnave a Špeciálnej základnej školy internátnej na Spojnej ul. 6 v Trnave.

Program podujatia Dvor nádeje 2015:

09.30 hod. Otvorenie Dvora Nádeje
Moderátoka: Bibiana Ondrejová, hostia Zuzka Tlučková a spevák Robo Opatovský:

09.40–10.50 vystúpenia detí zo špeciálnych škôl:
ŠZŠI na Spojnej ulici – vystúpenie s názvom „Minútu počkaj“
Spojená škola na Čajkovského ulici „Veselo na salaši“
Spojená škola na Beethovenovej ulici „Trnava je mesto kráľovské“
„V Trnave na rínku“

14.00–16.00 Okrúhly stôl venovaný problematike Chránených dielní v priestoroch radnice

Súčasťou podujatia bude koncert nevidiacich spevákov Levente Galdu z Maďarska a Maroša Bangu zo Slovenska v projekte občianskeho združenia Ambrelo „Mosty snov“. Uskutoční sa v ten istý deň, vo štvrtok 11. júna 2015 o 18.00 na Trojičnom námestí.

Prostredníctvom hudby a spevu chcú inšpirovať, motivovať a povzbudzovať hendikepovaných, ale aj zdravých občanov a ukázať najširšej verejnosti, že aj s hendikepom sa dá žiť život naplno.

dvor-nadeje

m-s

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2015 9:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.