reklama

Pozor na podvodníkov z Rumunska. Vodičov zastavujú najmä na diaľnici

V ostatných týždňoch zaevidovali policajné hliadky niekoľko desiatok vodičov, ktorí privolali policajnú hliadku k podozrivému konaniu rumunských občanov.

Polícia preto upozorňuje predovšetkým motoristov na diaľnici D1, aby zvážili komu a akým spôsobom poskytnú pomoc.

„Vodičov zastavujú najmä muži na luxusných autách so zahraničnými evidenčnými číslami Nemecka alebo Holandska. Pod zámienkou naliehavej situácie žiadajú pre rodinu, manželku a dieťa finančnú pomoc a ako protihodnotu ponúkajú občanom zlato,“ ozrejmila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

dialnica-TT

Ilustračné foto

Podvodníci využívajú na zastavovanie miesta, kde musia vodiči spomaliť na diaľnici rýchlosť – napríklad v pripájacích pruhoch, pri výjazdoch z diaľnice, ale aj v miestach, kde je dopravným značením znížená rýchlosť.

„Polícia preto odporúča vodičom, aby boli opatrní a zbytočne neriskovali. Zastavovať na diaľnici je možné len pri núdzovom státí. Hoci by malo byť pre každého samozrejmosťou pomôcť v naliehavej situácii druhému, niektoré osoby môžu túto pomoc zneužiť,“ pripomenula policajná hovorkyňa.

Rumuni pýtajú väčšinou nižšie sumy. Poskytnutím peňazí vytvárajú oklamaní priestor pre opätovné konanie týchto osôb.

Akékoľvek podozrivé konanie môžu vodiči nahlásiť na policajnú linku 158.

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2015 17:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.