reklama

Návštevníkov Stredovekých dní v Hlohovci neodradili ani horúčavy

Počas uplynulého víkendu sa uskutočnil II. ročník podujatia Stredoveké dni v Hlohovci. Napriek vysokým teplotám počas uplynulého víkendu si na podujatie našlo cestu približne 6000 ľudí.

„Sme spokojní s priebehom akcie. Obávali sme sa, že horúčavy odradia návštevníkov a zostanú doma, no nestalo sa tak a prišli, čo nás veľmi teší,“ zhodnotil hlavný organizátor akcie Peter Kolišťanik.

Podujatie, ktoré už od samého dopoludnia lákala húfy zvedavcov, ponúkla zaujímavý program. Všetko odštartovala slávnostná salva z dela. Program mal oproti minulému ročníku viacero noviniek. Asi naviac sa návštevníkom páčila Stredoveká módna show, ktorá kombináciou stredovekého oblečenia a modernej hudby vytvorila humorné dielo, ktorá našla u návštevníkov veľkú odozvu. Medzi vrcholné podujatia patrila Vikingská sága, ktorá bola prezentovaná divákom formou napínavého príbehu.

„Bolo to naozaj výborné, úplne som sa nechal strhnúť dejom, zahrali to ako praví profesionáli,“ poznamenal Michal, ktorí navštívil Stredoveké dni spolu s rodinou.

stredoveke-dniHC-1
stredoveke-dniHC-2

Foto: All Marketing

Predstavili sa už známi Turci v Hlohovci z historickej skupiny Cassanova ako aj skupina Vinedi, ktorí ukázali svoje majstrovstvo počas lukostreleckého turnaja. Pozitívne ohlasy boli aj na prítomnosť sokoliarov ako aj možnosť si zajazdiť na koňoch. S veľkým ohlasom sa stretlo i triafanie vencov na roh jednorožca a dospelí sa pre zmenu zabavili pri dobovej súťaži držania krúžkovej zbroje na čas, do ktorej sa zapojili ženy i muži. Dobové remeslá takisto nechýbali a so živými ukážkami zručných majstrov zaujali deti i dospelých.

Akciu obohatili aj nemenej zaujímavé sprievodné podujatia, jednou z nich bolo aj člnkovanie v Zámockom jazierku.

„Zaradiť člnkovanie po Zámockom jazierku ako sprievodnú aktivitu na tomto podujatí malo opäť veľký úspech a tešila sa slušnej návštevnosti. Počas dvoch dní sme pustili člny na vodu až 350-krát,“ priblížil Kolišťanik.

Pre milovníkov histórie, v spolupráci s Vlastivedným múzeom, pripravili organizátori prehliadku po Zámockom poznávacom okruhu aj s odborným výkladom. Túto aktivitu navštívilo asi 300 návštevníkov. Jeho súčasťou bola prezentácia náučného chodníka a prehliadka nádvoria zámku a zámockej kaplnky.

Pilotným projektom stredovekých dní bola aj kulinárska akcia Z Kuchyne starého Fraštáku. Recepty starých babičiek, ktoré sú súčasťou knihy „Z kuchyne starého Fraštáku“ našli u ľudí pozitívne reakcie. „Aj keď bolo toto podujatie prístupne len v sobotu na pár hodín, vypredalo sa takmer všetko, čo nás veľmi teší. Nevylučujeme, že budúci rok zorganizujeme Kuchyne starého Fraštáku ako samostatné podujatie,“ naznačuje organizátor.

Na záver Peter Kolišťanik poďakoval všetkým partnerom akcie, dobrovoľníkom, a všetkým ktorí sa akoukoľvek mierou pričinili k bezproblémovému chodu druhej edície Stredovekých dní v Hlohovci.

Ďalšie fotografie:

stredoveke-dniHC-3

stredoveke-dniHC-4

stredoveke-dniHC-5

stredoveke-dniHC-6

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2015 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.