reklama

Atléti bojovali v Trnave o miestenky na MS v Pekingu

Záverečné 4. kolo Atletickej ligy, v rámci ktorého sa konali aj tradičné Trnavské memoriály, sa počas víkendu 8. augusta uskutočnilo na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave.

Míting otvorili predseda Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok spolu s primátorom mesta Trnava Petrom Bročkom a podpredsedom SAZ Vladimírom Gubrickým.

V Trnave sa stretla slovenská atletická špička, keďže práve tento víkend sa uzatvára nominácia na tohtoročné MS v Pekingu.

O limit sa pokúšal aj kladivár Libor Charfreitag, ktorý však pre bolesť chrbta po dvoch pokusoch zo súťaže odstúpil.

kloc
Lucia Hrivnák – Klocová (v strede) má istú účasť na MS aj OH v Rio de Janiero. Cenu odovzdáva V. Gubrický

dialka
Medzi diaľkármi trimfoval Peter Horák

V súťaži žien v skoku do diaľky, opäť previedla vyrovnanú sériu Jana Velďáková, s jej najdlhším pokusom 667cm jej opäť k limitu chýbali iba centimetre – tentokrát tri. Stala sa však víťazkou Memoriálu Jána Butka, utvorila nový rekord tohto memoriálu a zároveň aj štadióna.

Memoriál Antona Hajmássyho v skoku do diaľky mužov vyhral Peter Horák (cenu odovzdávala Oľga Hajmássyová a Pavlom Hajmássy), 42. ročník Štítu mesta Trnava v behu na 1500m žien ovládla výkonom 4:18,47 Lucia Hrivnák Klocová, ktorá už má istú účasť na MS v Pekingu aj na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Spomedzi atlétov Slávie Trnava si individuálne víťazstvo pripísal Maximilián Slezák v hode oštepom výkonom 66,58 m. Z víťazstva sa tešila aj domáca štafeta žien na 4x100m v zložení Terézia Máčalová, Ema Chovanová, Michaela Pešková a Silvia Šalgovičová.

stafeta
Štafeta Slávie s trénerom Eduardom Čordášom

Foto: Marta Orsághová

Pódiové umiestnenie si zo slávisto vybojovali Silvia Šalgovičová v behu na 200m (3. miesto), Ema Chovanová v behu na 400m (3. miesto) a Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi (3. miesto).

Vo vloženom behu žiakov a žiačok na 60m bola medzi dievčatami najrýchlejšia naša Rebeka Barčáková a medzi chlapcami na 3. miesto dobehol Filip Fabián.

Marián Hammel

atletika-uhrin

Foto: Pavol Uhrin, www.fotosport.sk

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2015 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.