reklama

Atléti bojovali v Trnave o miestenky na MS v Pekingu

Záverečné 4. kolo Atletickej ligy, v rámci ktorého sa konali aj tradičné Trnavské memoriály, sa počas víkendu 8. augusta uskutočnilo na Mestskom atletickom štadióne A. Hajmássyho v Trnave.

Míting otvorili predseda Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok spolu s primátorom mesta Trnava Petrom Bročkom a podpredsedom SAZ Vladimírom Gubrickým.

V Trnave sa stretla slovenská atletická špička, keďže práve tento víkend sa uzatvára nominácia na tohtoročné MS v Pekingu.

O limit sa pokúšal aj kladivár Libor Charfreitag, ktorý však pre bolesť chrbta po dvoch pokusoch zo súťaže odstúpil.

kloc
Lucia Hrivnák – Klocová (v strede) má istú účasť na MS aj OH v Rio de Janiero. Cenu odovzdáva V. Gubrický

dialka
Medzi diaľkármi trimfoval Peter Horák

V súťaži žien v skoku do diaľky, opäť previedla vyrovnanú sériu Jana Velďáková, s jej najdlhším pokusom 667cm jej opäť k limitu chýbali iba centimetre – tentokrát tri. Stala sa však víťazkou Memoriálu Jána Butka, utvorila nový rekord tohto memoriálu a zároveň aj štadióna.

Memoriál Antona Hajmássyho v skoku do diaľky mužov vyhral Peter Horák (cenu odovzdávala Oľga Hajmássyová a Pavlom Hajmássy), 42. ročník Štítu mesta Trnava v behu na 1500m žien ovládla výkonom 4:18,47 Lucia Hrivnák Klocová, ktorá už má istú účasť na MS v Pekingu aj na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Spomedzi atlétov Slávie Trnava si individuálne víťazstvo pripísal Maximilián Slezák v hode oštepom výkonom 66,58 m. Z víťazstva sa tešila aj domáca štafeta žien na 4x100m v zložení Terézia Máčalová, Ema Chovanová, Michaela Pešková a Silvia Šalgovičová.

stafeta
Štafeta Slávie s trénerom Eduardom Čordášom

Foto: Marta Orsághová

Pódiové umiestnenie si zo slávisto vybojovali Silvia Šalgovičová v behu na 200m (3. miesto), Ema Chovanová v behu na 400m (3. miesto) a Klaudia Kálnayová v skoku o žrdi (3. miesto).

Vo vloženom behu žiakov a žiačok na 60m bola medzi dievčatami najrýchlejšia naša Rebeka Barčáková a medzi chlapcami na 3. miesto dobehol Filip Fabián.

Marián Hammel

atletika-uhrin

Foto: Pavol Uhrin, www.fotosport.sk

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2015 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.