reklama

Atléti Slávie Trnava priviezli z Bratislavy pätnásť cenných kovov

Deväť pozícií na stupňoch víťazov obsadili atléti trnavskej Slávie v najmladších kategóriách na mítingu Hala v Bratislave. V hale Elán sa darilo Trnavčanom aj v rámci Halových majstrovstiev Slovenska dorastencov, veteránov a ženských viacbojoch.

Halové majstrovstvá Slovenska uzatvorili dorastenci, veteráni a viacboje ženských kategórií. Opäť nebola núdza o výborné výkony atlétov Slávie Trnava, ktorí si z atletickej haly Elán priviezli až šesť cenných kovov.

Medzi dorastenkami sa darilo Eme Chovanovej, ktorá získala dve strieborné medaily z behov na 200 (26,03s) a 400m (58,16s). Druhé miesto získal aj Marek Jankovič v behu na 1500 m, keď finišoval časom 4:19,15 min.

V päťboji žiačok sa predstavila Kristína Haršányová, ktorá celkovo obsadila výborné druhé miesto. Pozoruhodná bola aj vyrovnanosť jej výkonov, keď spomedzi piatich disciplín štyrikrát skončila v prvej trojke.

harsanyova-hajmassy
Úspešná Haršányová spolu s trénerkou Hajmássyovou

Trnavčania mali zastúpenie aj v kategórií veteránov – a taktiež veľmi úspešné. Pani Ľudmila Hlaváčková, dlhoročná trénerka klubu, výkonmi 37,60s na 200m a 90,18s na 400m obsadila vo svojej vekovej kategórií zhodne dve 1. miesta.

Dvadsaťtričlenná výprava najmladších kategórií slávistov priviezla z bratislavskej haly Elán deväť cenných kovov a niekoľko osobných rekordov.

V behu na 60 m získal striebro Gabriel Vajsábel, na 600 m dobehol druhý Denis Bartek, Rastislav Paulíny získal striebornú medailu v skoku do diaľky.

Výškar Tomáš Bleščák bol bronzový vo výške, štafeta na 4×100 metrov v zložení Bartek, Bleščák, Valášek, Vajsábel získala striebro, ďalšia trnavská štafeta v zostave Paulíny, Remiš, Pobjecký, Karol bola bronzová.

Tretí vo svojej kategórii dobehol 60-ku Matej Pobiecký, navyše v diaľke si pripísal striebornú priečku.

Striebornú pozíciu vybojovala aj Dorotka Moravčíková v behu na 60 metrov.

O úspechoch atlétov Slávie informoval športový riaditeľ klubu Marián Hammel.

Ulož ako PDF
Napísal 17. marca 2015 8:43. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.