reklama

Na Blšák príde 70 predajcov. Trhy nie sú len o nákupe, ale aj o rozhovoroch a spomienkach

V sobotu 19. septembra sa v centre mesta opäť rozložia blšie trhy – posledné v tomto roku. Pôjde o výrazne komornejšiu akciu akou bol jarmok. Predávať sa budú najmä používané veci zo skríň a domácností, ktoré už majú za sebou istý príbeh.

Od 9.00 do 14.00 hodiny ponúkne svoj tovar pred Radnicou celkom sedemdesiat predajcov. Pôjde najmä o domáce potreby, knižky, dekorácie, hračky, drobný nábytok, elektroniku, starožitnosti a oblečenie.

Kto pozorne hľadá, môže si pri troche šťastia odniesť z Blšáku aj nevšedné dizajnové doplnky, obľúbenú stavebnicu z detských čias alebo vreckový nožík z prvého tábora.

Blšák má svoje čaro najmä tým, že aj veci, ktoré niekto považuje za nepotrebné, môžu ešte niekomu spôsobiť radosť a nájdu zmysluplné využitie.

blsak-10

Ilustračné foto

Trnavský Blšák organizuje už po tretíkrát nezisková organizácia Bronco. Matúš Hlinčík z organizačného tímu si na vlastnej koži vyskúšal aj rolu predajcu a zhodnotil, že na takomto type podujatia ide dokonca o viac ako o samotný predaj.

„Ľudia sa na Blšáku akosi ľahšie zoznamujú a púšťajú do reči, častokrát napríklad natrafia na veci, ku ktorým sa im viaže nejaká spomienka či zážitok a hneď rozhovor skĺzne do ľudskej roviny. Nie je to len o nakupovaní, ale aj rozprávaní a spoznávaní sa.“

Mnohých návštevníkov určite teší aj fakt, že na blších trhoch sa ceny zjednávajú, čo prináša trochu vzrušenia do samotného nákupu.

Predajcovia majú tiež možnosť zapojiť sa do zbierky pre Reedukačné centrum v Trstíne. Ide o výchovné zariadenie pre dievčatá od 13 do 18 rokov so zdravotným znevýhodnením, ktoré avizovalo nedostatok dievčenského šatstva a školských pomôcok. Už na júlovom Blšáku sa predajcovia rozhodli venovať centru rôzne oblečenie, bižutériu, knižky, písacie potreby či CD nosiče.

Príležitosť zažiť atmosféru blších trhov pod holým nebom majú Trnavčania posledný krát v tomto roku. O hudbu sa počas piatich hodín trvania Blšáku postará Andrej Šipka, ktorý bude dopĺňať retro atmosféru tónmi z gramofónových platní.

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2015 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.