reklama

Divadelné inšpiratívne vystúpenia ponúknu dobrú zábavu, aj známe herecké mená

Divadelné inšpiratívne vystúpenia s dlhoročnou tradíciou aj tento rok od 13. do 15. novembra 2015 v Divadle Jána Palárika v Trnave ponúkajú dobrú divadelnú zábavu.

Nebuďte poverčiví a nenechajte sa odradiť začiatkom DIV-u, ktorý vychádza na piatok trinásteho, a príďte sa o 19. hodine zabaviť na komédiu z filmárskeho prostredia s názvom Kamene vo vreckách v podaní Divadla Astorka ´90. Sedemnásť rôznych postáv (a dokonca aj jedného psa) vám predvedú Boris Farkaš a Miroslav Noga, ktorý získal za herecký výkon v tejto inscenácií Výročnú cenu Litfondu 2014.

kamene
M. Noga a B. Farkaš

O 22. hodine sa môžete tešiť na Kolegu Mela Gibsona pod režisérskou taktovkou Jakuba Nvotu v podaní Divadelného spolku Frída.

V tejto komédii vám hlavný protagonista, ktorého stvárňuje Martin Trnavský, porozpráva príbeh o svojom pohnutom hereckom osude, osobnom živote a stretnutí s Melom Gibsonom. Prekvapia vás pesničky, tanečné kreácie a pointa príbehu.

Sobota bude od 19. hodiny patriť romantike. Divadlo J. Gregora Tajovského odhalí v hre s názvom Ten okamih patril mne príbeh lásky dvoch mimoriadnych osobností – dramatika Antona Pavloviča Čechova a poprednej herečky moskovského divadla Oľgy Knipperovej, ktorým osud doprial len pár spoločných okamihov.

V nedeľu 15. novembra o 14. hodine Ondro peklo prekabáti. Rozprávka pre deti od šiestich rokov na ľudovú nôtu okorenená vtipom a pesničkami rozpovie príbeh o obuvníkovi, ktorému sa podarí zvíťaziť nad zlom. Chýbať nebudú ani rozprávkový deduško, Kontesa Julinka, čertica či samotný Lucifer.

skaza
S. Malachovský a M. Kubovčík

Divadelné inšpiratívne vystúpenia uzavrie o 19. hodine vtipná paródia Skaza Titaniku v podaní Štúdia L+S. Milan Lasica pôvodný nápad o paródii pre dvoch hercov rozvinul, text upravil a vznikla hra plná humoru, sebairónie a klaunských gagov. Príbeh Titaniku je o ľudskej márnivosti, a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Príbehom vás prevedú Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík.

Predpredaj vstupeniek:
Divadlo Jána Palárika v Trnave
033 / 551 1125
pokladna@djp.sk

PROGRAM:
PIATOK 13. 11. 2015

19.00 h Kamene vo vreckách, Divadlo Astorka ´90

V komédii z filmárskeho prostredia odohrajú Boris Farkaš a Miroslav Noga množstvo vtipných situácií a s brilantnou invenciou sa menia z postavy na postavu. Príbeh sa odohráva v malebnom prostredí prekrásnej prírody, ktorú si filmári vybrali ako kulisy k hranému filmu z historického obdobia. Premiéra sa uskutočnila 1. 3. 2014.

Vstupné: 9 eur
Účinkujú: Boris Farkaš, Miroslav Noga
Autor: Marie Jones
Preklad: Peter Kerlik
Dramaturgia: Peter Pavlac
Hudba: Branislav Biznár a Dušan Lančarič
Réžia: Patrik Lančarič
Scéna: Anita Szokeová
Kostýmy: Jana Hurtigová

22.00 h Kolega Mela Gibsona, Divadelní spolek Frída
Štúdio DJP

Komorný príbeh, ktorý sa začína vo chvíli, keď je hlavný hrdina (druhoradý herec provinčného divadla) zatknutý za lúpežné prepadnutie banky a vypočúvaný políciou. V tejto komédii vám hlavný protagonista, ktorého stvárňuje Martin Trnavský porozpráva príbeh o svojom pohnutom hereckom osude, osobnom živote a stretnutí s Melom Gibsonom. Prekvapia vás pesničky, tanečné kreácie a pointa príbehu.

Vstupné: 6 eur
Účinkuje: Martin Trnavský
Autor: Tomasz Jachymek
Preklad a úprava: Martin Trnavský
Hudba: Kamil Mikulčík,
Scéna a kostýmy: Diana Strauszová
Réžia: Jakub Nvota

SOBOTA 14. 11. 2015

19.00 h Ten okamih patril mne, Divadlo J. Gregora Tajovského

Divadlo J. Gregora Tajovského odhalí v hre s názvom Ten okamih patril mne príbeh lásky dvoch mimoriadnych osobností – dramatika Antona Pavloviča Čechova a poprednej herečky. Chorľavejúci Čechov sa liečil a tvoril na Kryme, Oľga hrala hlavné úlohy v Moskve. Hra vychádza z ich ľúbostných listov, ktoré pravidelne prekonávali 1 500 kilometrovú vzdialenosť. Premiéra hry sa uskutoční 23. 10. 2015.

Vstupné: 4 eurá
Autor: Anne Habecková
Preklad: Viera Loll – Turzová
Dramaturgia: Ján Chalupka
Scéna a kostýmy: Dušan Krnáč
Réžia: Kamil Žiška

NEDEĽA 15. 11. 2015

14.00 h Ako Ondro peklo prekabátil, Mestské divadlo Rožňava Actores

Rozprávka na ľudovú nôtu okorenená vtipom a pesničkami. Dobro jednoznačne víťazí nad zlom, nebo nad peklom a láska nad peniazmi. Chýbať nebudú obuvník Ondro a jeho matka, Kontesa Julinka, Knieža Jožo VIII, rozprávkový dedko, čertica či samotný Lucifer.
Vhodné pre deti od 6 rokov.
Vstupné: 3 €
Účinkujú: Ivana Krajňáková, Róbert Kobezda, Júlia Labudová, Kevin Ivanko,
Piesne, výprava a réžia: Tatiana Masníková

19.00 h Skaza Titaniku, Štúdio L + S

Skaza Titaniku – príbeh, ktorý dodnes fascinuje a inšpiruje umelcov naprieč žánrami. Milan Lasica pôvodný nápad o paródii pre dvoch hercov rozvinul, text upravil a vznikla hra plná humoru, sebairónie a klaunských gagov. Príbeh Titaniku je o ľudskej márnivosti, a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Aj preto je text hry iba inšpiráciou pre dvoch hercov – klaunov, ktorí takmer dve hodiny v plnom nasadení nielen zabávajú, ale ako správni klauni, povedia aj to, čo si iní dovoliť nemôžu.
Vstupné: 11 €
Autor: John Fiske
Upravil: Milan Lasica
Réžia: Karol Vosátko
Účinkujú: Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík

div_plagat2

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2015 11:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.