reklama

Divadelné inšpiratívne vystúpenia ponúknu dobrú zábavu, aj známe herecké mená

Divadelné inšpiratívne vystúpenia s dlhoročnou tradíciou aj tento rok od 13. do 15. novembra 2015 v Divadle Jána Palárika v Trnave ponúkajú dobrú divadelnú zábavu.

Nebuďte poverčiví a nenechajte sa odradiť začiatkom DIV-u, ktorý vychádza na piatok trinásteho, a príďte sa o 19. hodine zabaviť na komédiu z filmárskeho prostredia s názvom Kamene vo vreckách v podaní Divadla Astorka ´90. Sedemnásť rôznych postáv (a dokonca aj jedného psa) vám predvedú Boris Farkaš a Miroslav Noga, ktorý získal za herecký výkon v tejto inscenácií Výročnú cenu Litfondu 2014.

kamene
M. Noga a B. Farkaš

O 22. hodine sa môžete tešiť na Kolegu Mela Gibsona pod režisérskou taktovkou Jakuba Nvotu v podaní Divadelného spolku Frída.

V tejto komédii vám hlavný protagonista, ktorého stvárňuje Martin Trnavský, porozpráva príbeh o svojom pohnutom hereckom osude, osobnom živote a stretnutí s Melom Gibsonom. Prekvapia vás pesničky, tanečné kreácie a pointa príbehu.

Sobota bude od 19. hodiny patriť romantike. Divadlo J. Gregora Tajovského odhalí v hre s názvom Ten okamih patril mne príbeh lásky dvoch mimoriadnych osobností – dramatika Antona Pavloviča Čechova a poprednej herečky moskovského divadla Oľgy Knipperovej, ktorým osud doprial len pár spoločných okamihov.

V nedeľu 15. novembra o 14. hodine Ondro peklo prekabáti. Rozprávka pre deti od šiestich rokov na ľudovú nôtu okorenená vtipom a pesničkami rozpovie príbeh o obuvníkovi, ktorému sa podarí zvíťaziť nad zlom. Chýbať nebudú ani rozprávkový deduško, Kontesa Julinka, čertica či samotný Lucifer.

skaza
S. Malachovský a M. Kubovčík

Divadelné inšpiratívne vystúpenia uzavrie o 19. hodine vtipná paródia Skaza Titaniku v podaní Štúdia L+S. Milan Lasica pôvodný nápad o paródii pre dvoch hercov rozvinul, text upravil a vznikla hra plná humoru, sebairónie a klaunských gagov. Príbeh Titaniku je o ľudskej márnivosti, a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Príbehom vás prevedú Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík.

Predpredaj vstupeniek:
Divadlo Jána Palárika v Trnave
033 / 551 1125
pokladna@djp.sk

PROGRAM:
PIATOK 13. 11. 2015

19.00 h Kamene vo vreckách, Divadlo Astorka ´90

V komédii z filmárskeho prostredia odohrajú Boris Farkaš a Miroslav Noga množstvo vtipných situácií a s brilantnou invenciou sa menia z postavy na postavu. Príbeh sa odohráva v malebnom prostredí prekrásnej prírody, ktorú si filmári vybrali ako kulisy k hranému filmu z historického obdobia. Premiéra sa uskutočnila 1. 3. 2014.

Vstupné: 9 eur
Účinkujú: Boris Farkaš, Miroslav Noga
Autor: Marie Jones
Preklad: Peter Kerlik
Dramaturgia: Peter Pavlac
Hudba: Branislav Biznár a Dušan Lančarič
Réžia: Patrik Lančarič
Scéna: Anita Szokeová
Kostýmy: Jana Hurtigová

22.00 h Kolega Mela Gibsona, Divadelní spolek Frída
Štúdio DJP

Komorný príbeh, ktorý sa začína vo chvíli, keď je hlavný hrdina (druhoradý herec provinčného divadla) zatknutý za lúpežné prepadnutie banky a vypočúvaný políciou. V tejto komédii vám hlavný protagonista, ktorého stvárňuje Martin Trnavský porozpráva príbeh o svojom pohnutom hereckom osude, osobnom živote a stretnutí s Melom Gibsonom. Prekvapia vás pesničky, tanečné kreácie a pointa príbehu.

Vstupné: 6 eur
Účinkuje: Martin Trnavský
Autor: Tomasz Jachymek
Preklad a úprava: Martin Trnavský
Hudba: Kamil Mikulčík,
Scéna a kostýmy: Diana Strauszová
Réžia: Jakub Nvota

SOBOTA 14. 11. 2015

19.00 h Ten okamih patril mne, Divadlo J. Gregora Tajovského

Divadlo J. Gregora Tajovského odhalí v hre s názvom Ten okamih patril mne príbeh lásky dvoch mimoriadnych osobností – dramatika Antona Pavloviča Čechova a poprednej herečky. Chorľavejúci Čechov sa liečil a tvoril na Kryme, Oľga hrala hlavné úlohy v Moskve. Hra vychádza z ich ľúbostných listov, ktoré pravidelne prekonávali 1 500 kilometrovú vzdialenosť. Premiéra hry sa uskutoční 23. 10. 2015.

Vstupné: 4 eurá
Autor: Anne Habecková
Preklad: Viera Loll – Turzová
Dramaturgia: Ján Chalupka
Scéna a kostýmy: Dušan Krnáč
Réžia: Kamil Žiška

NEDEĽA 15. 11. 2015

14.00 h Ako Ondro peklo prekabátil, Mestské divadlo Rožňava Actores

Rozprávka na ľudovú nôtu okorenená vtipom a pesničkami. Dobro jednoznačne víťazí nad zlom, nebo nad peklom a láska nad peniazmi. Chýbať nebudú obuvník Ondro a jeho matka, Kontesa Julinka, Knieža Jožo VIII, rozprávkový dedko, čertica či samotný Lucifer.
Vhodné pre deti od 6 rokov.
Vstupné: 3 €
Účinkujú: Ivana Krajňáková, Róbert Kobezda, Júlia Labudová, Kevin Ivanko,
Piesne, výprava a réžia: Tatiana Masníková

19.00 h Skaza Titaniku, Štúdio L + S

Skaza Titaniku – príbeh, ktorý dodnes fascinuje a inšpiruje umelcov naprieč žánrami. Milan Lasica pôvodný nápad o paródii pre dvoch hercov rozvinul, text upravil a vznikla hra plná humoru, sebairónie a klaunských gagov. Príbeh Titaniku je o ľudskej márnivosti, a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým. Aj preto je text hry iba inšpiráciou pre dvoch hercov – klaunov, ktorí takmer dve hodiny v plnom nasadení nielen zabávajú, ale ako správni klauni, povedia aj to, čo si iní dovoliť nemôžu.
Vstupné: 11 €
Autor: John Fiske
Upravil: Milan Lasica
Réžia: Karol Vosátko
Účinkujú: Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík

div_plagat2

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2015 11:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.