reklama

Novým poradným orgánom primátora sa stala Univerzitná rada mesta Trnava

Študenti trnavských vysokých škôl budú mať možnosť aktívnejšie sa zapájať do života v našom meste. Dnes na trnavskej radnici svojimi podpismi založili rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda Jozef Matúš, rektor Trnavskej univerzity v Trnave Marek Šmid, dekan Materiálovotechnologickej fakulty so sídlom v Trnave Jozef Peterka a primátor Trnavy Peter Bročka poradný orgán primátora – Univerzitnú radu Mesta Trnavy.

„Dnešný deň považujem za mimoriadne významný. Memorandum vnímame ako signál pre vzájomnú spoluprácu v prospech oboch strán a v konečnom dôsledku v prospech obyvateľov Trnavy aj širšieho regiónu,“ povedal na úvod rektor UCM Jozef Matúš.

Na jeho slová nadviazal rektor TU Marek Šmid: „Podpísanie tohto memoranda je prirodzeným vyústením doterajšej spolupráce medzi univerzitnými subjektmi a mestom.“

Význam tejto udalosti podčiarkol aj dekan MTF STU Jozef Peterka: „Je veľmi pozitívne, že vznikol neutrálny orgán, ktorý bude spájajúcou reťazou medzi univerzitami a mestom. Chcem zaželať, aby bola Univerzitná rada mesta Trnavy úspešná a riešila naozaj tie problémy, ktoré študentov trápia.“

univ-rada

FOTO: Elena Ursínyová

Univerzitná rada bude zložená z dvanástich členov, deviati z nich budú delegátmi troch trnavských univerzít (dvaja študenti a jeden pedagóg) a traja delegáti Mestského úradu v Trnave.

Na čele Univerzitnej rady budú predseda, dvaja podpredsedovia a tajomník.

Za predsedu môže byť volený iba delegovaný študent vysokej školy.

Tajomníkom bude pracovník Mestského úradu v Trnave, ktorý bude zabezpečovať organizačné, technické a administratívne práce spojené s fungovaním Univerzitnej rady.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2015 16:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novým poradným orgánom primátora sa stala Univerzitná rada mesta Trnava”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.