reklama

Univerzitná rada mesta Trnava zverejnila vyhlásenie k incidentu študentov na pešej zóne

V polovici novembra pobúrilo verejnosť správanie podnapitej skupinky študentov trnavských univerzít, ktorí sa pod vplyvom alkoholu pokúšali hrubým spôsobom zničiť bronzový 3D model historického centra umiestnený pred radnicou. O incidente sme písali v tomto článku. Vyhlásenie k udalosti poslal médiám podpredseda a PR manažér novovzniknutej Univerzitnej rady mesta Trnava Matej Martovič.

Vyhlásenie zverejňujeme v plnom znení.

Univerzitná rada mesta Trnava podáva po vlne negatívnych komentárov na konanie študentov vysokých škôl, ktorí sa snažili poškodiť 3D model Trnavy pred radnicou mesta, nasledujúce vyhlásenie.

„Univerzitná rada mesta Trnava je znepokojená konaním študentov, ktorí sa snažili poškodiť 3D model mesta Trnava. O incidente prebehla na pôde radnice mesta Trnava diskusia medzi primátorom a členmi Univerzitnej rady mesta Trnava. Na mieste boli študenti pokutovaní podľa príslušných predpisov.
Veríme, že incident sa nebude opakovať a že všetci študenti študujúci v Trnave si budú vedomí skutočnosti, že toto mesto sa stáva ich prechodným bydliskom, a tak sa k nemu budú i správať. Chceme poukázať na fakt, že študenti môžu byť pre mesto prínosom, napr. pri dobrovoľníckej činnosti rôzneho charakteru a budú sa snažiť prepojiť občiansky život so študentským, čo je aj jedným zo základných cieľov Univerzitnej rady mesta Trnava.“

IMG_8801
Študentov, ktorí zaútočili na bronzový model po chvíli zadržala mestská polícia

Reprofoto: trnava-live.sk/MsP Trnava

Ustanovujúce zasadnutie Univerzitnej rady mesta Trnava sa uskutočnilo 25. novembra 2015 aj s účasťou primátora Petra Bročku. Zúčastnili všetci členovia za jednotlivé univerzity – Adrián Kobeti, Karolína Kabátová, ktorí reprezentujú študentskú časť Trnavskej univerzity a za zamestnaneckú časť bola prítomná prorektorka Viera Peterková. Univerzitu sv. Cyrila a Metoda zastupoval za študentskú časť Matej Martovič a Šimon Ihnát a za zamestnaneckú časť prorektor Marcel Vysocký. Materiálovotechnologickú fakultu STU v Trnave reprezentivali Peter Briš a Miroslav Fulier za študentov a za zamestnancov prodekan Roman Čička.

Jedným z bodov bola voľba predsedu a dvoch podpredsedov. Za predsedu bol jednohlasne zvolený Adrián Kobetič z Trnavskej univerzity. „Verím, že ciele, ktoré si spoločne stanovíme budeme plniť a budeme prínosom pre univerzity ale aj pre mesto,“ uviedol Adrián Kobetič, nový predseda. Za podpredsedov boli zvolení Matej Martovič za Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Miroslav Fulier za Materiálovotechnologickú fakultu STU v Trnave. „Najbližšou úlohou bude dostať sa do povedomia študentov ako aj občanov a tiež oboznámiť ich s našou činnosťou,“ uviedol Martovič.

Na zasadnutí sa rokovalo aj o smerovaní rady, pomoci študentom a zapájaní sa do dobrovoľníckej činnosti mesta ako aj občanov. „V dobrovoľníctve vidíme priestor, kde by sa študenti vysokých škôl mohli realizovať a tak prepájať komunitu občanov s komunitou študentov,“ uviedol Miroslav Fulier. Univerzitná rada mesta Trnava bude mať najbližšie pracovné stretnutie v priebehu mesiaca december počas ktorého si určí plán práce na nový rok.

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2015 11:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Univerzitná rada mesta Trnava zverejnila vyhlásenie k incidentu študentov na pešej zóne”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.