reklama

Opití študenti sa pokúsili zničiť bronzový model pred radnicou, po chvíli ich zadržali

Tri minúty. Toľko trvalo hliadke Mestskej polície, aby zadržala podnapitých výtržníkov v centre mesta po tom, ako sa pokúsili zničiť bronzový model historickej Trnavy na pešej zóne.

Skupinku mladých podnapitých ľudí sledoval operátor kamerového systému MsP v noci zo štvrtka na piatok 13. novembra.

Hneď po tom, ako sa potácajúca partia priblížila k bronzovému 3D modelu, traja z nich sa začali správať ako nepríčetní.

Po krátkych neškodných tančekoch okolo makety prišlo na útok. Najaktívnejšia dvojica začala model okopávať, kopať na makety budov a kostolov pätami, niektoré vymodelované budovy sa pokúšali odtrhnúť. Neúspešne.

IMG_8801

IMG_8802

IMG_8803
Konanie partie ukončil rýchly zásah mestských policajtov

Reprofoto: MsP Trnava

„Dvojčlenná hliadka po upozornení od operátora chytila výtržníkov na Radlinského ulici do troch minút. Dostali na mieste blokovú pokutu. Kedže išlo o študentov trnavských vysokých škôl z viacerých kútov Slovenska, zvažujeme, že o ich konaní budeme informovať aj vedenie univerzít,“ povedal náčelník MsP Igor Keleši.

Našťastie, maketa vyrobená z kvalitného materiálu útoku odolala a opilci nespôsobili žiadne materiálne škody.

S podobným prípadom sa stretli mestskí policajti aj pred dvoma rokmi, kedy zadržali a potrestali vysokoškolákov, ktorí ničili vianočnú výzdobu na rovnakom mieste – pred trnavskou radnicou.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2015 11:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Opití študenti sa pokúsili zničiť bronzový model pred radnicou, po chvíli ich zadržali”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.