reklama

Pred radnicu osadia bronzový model historického jadra. Mesto hľadá najlepší návrh

Súčasťou zrekonštruovanej pešej zóny bude aj bronzový model historického jadra Trnavy.

Model vysoký približne 80 cm vrátane betónového podstavca obloženého veľkoplošnými kamennými platňami osadia pred radnicu.

Na podstavec umiestnia nápis Historické jadro mesta Trnava, veľký bronzový erb a bronzovú mestskú pečať.

Dielo dosiahne celkové pôdorysné rozmery 160 x 142 cm. Bronzový model historického jadra mesta bude realizovaný v mierke 1:750.

model-radnica
Na snímke je vyznačené miesto pre osadenie modelu

Foto: mesto Trnava

Mestské opevnenie a objekty vo vnútri hradobného systému budú modelované plasticky. Okolo celej plochy bude vytvorený bronzový lem, model bude obsahovať popis a vyznačenie 27 významných objektov v slovenčine, angličtine a písme pre nevidiacich a slabozrakých.

Na sochársko – architektonický návrh a realizáciu diela vyhlásilo mesto verejnú súťaž.

Predmetom súťaže je vytvorenie sochársko-architektonického návrhu diela a následne v prípade víťazného návrhu jeho samotná realizácia.

Realizácia bude spočívať vo vytvorení modelu, jeho odliatí do bronzu a vytvorení podstavca. Súčasťou realizácie je aj jeho osadenie (všetky potrebné stavebné práce) na miesto určenia.

Lehota na predkladanie súťažných návrhov a ponúk uplynie 8. apríla.

Autor víťazného návrhu získa odmenu vo výške 500 eur a právo na uzavretie zmluvy.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2014 9:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pred radnicu osadia bronzový model historického jadra. Mesto hľadá najlepší návrh”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.