reklama

V Trnave máme svetovú firmu – Lycos!

Trnava je známa ako malý Rím pre množstvo krásnych kostolov a rovnako je to futbalové mesto, ktoré je známe svojou vášňou k tomuto športu všade na Slovensku. Čo sa týka firemného biznisu a veľkých zamestnávateľov, tak v Trnave je viacero známych firiem, ale len pár z nich robí dobré meno Trnave aj v zahraničí.

Takouto firmou je aj Lycos – Trnavské sladovne, druhý najväčší výrobca sladu na Slovensku.

Pre Trnavu však znamená oveľa viac. Je zdrojom odbytu pre miestnych farmárov a zamestnáva ľudí z Trnavy. Majiteľ sladovní Martin Mäsiar vybudoval z krachujúcej firmy klenot Trnavy.

lycos-1
Pohľad na areál sladovní z vtáčej perspektívy

Práca pre farmárov z trnavského regiónu

„Toto všetko nevzniklo len tak, je za tým tvrdá drina a zmeny, ktoré sme museli vykonať. Niekedy sme išli aj do rizika, ale spoločnosť aby bola úspešná, tak musela týmito zmenami prejsť,“ hovorí Mäsiar.

Výsledok je naozaj impozantný, keď z krachujúcej spoločnosti sa vybudovali druhé najväčšie sladovne na Slovensku.

„Má to pozitívny efekt aj na celý trnavský región. O to nám išlo od začiatku, aby sme vybudovali silnú spoločnosť v regióne, na ktorom nám záleží,“ vysvetlil Martin Mäsiar.

Lycos – Trnavské sladovne nakupuje takmer všetok sladovnícky jačmeň od farmárov z trnavského regiónu. Približne 95 % základnej suroviny, jačmeňa, nakupuje Lycos zo Slovenska. Ide o obrovské číslo, až 80 000 ton ročne.

Nepriamo tak dávajú prácu a zároveň zabezpečujú odbyt produktov pre desiatky farmárov v okolí Trnavy.

„Farmárčina je ťažká práca a nemajú to ľahké, práve preto sa zameriavame prednostne na našich farmárov z trnavského regiónu,“ opísal dôvody podpory farmárov z trnavského regiónu Mäsiar.

Práca pre ľudí z Trnavy

Lycos – Trnavské sladovne okrem toho, že nepriamo zamestnávajú desiatky farmárov z okolia Trnavy, tak priamo zamestnávajú 50 ľudí.

„Nezamestnanosť v rámci okresu Trnava je 6,8 %, čo je jedna z najnižších na Slovensku. Som rád, že k tomuto pozitívnemu číslu prispievajú aj Trnavské sladovne,“ spokojne konštatuje majiteľ Lycosu.

Každý jeden zamestnanec a každý jeden farmár je pre sladovne dôležitý. „Snažíme sa zamestnávať ľudí z Trnavy, dávať prácu a nakupovať od farmárov z trnavského regiónu. Sme hrdá trnavská firma a takou chceme zostať,“ vyhlásil Martin Mäsiar.

Lycos – Trnavské sladovne robia dobré meno Trnave aj v zahraničí. Nie je náhoda, že slad z Trnavy sa vyváža aj do najväčších svetových pivovarov.

„Pivo z nášho sladu sa varí v pivovarníckych štátoch ako Česká republika, Rakúsko, Poľsko, Maďarsko a Slovinsko, ale aj v exotických destináciách ako Južná Afrika, či Vietnam. Prenikli sme aj na taký veľký trh ako je Ruská federácia. Toto by sme nedokázali bez zázemia v tomto regióne a rovnako bez našich zamestnancov, ktorým sme za to vďační,“ povedal na záver Mäsiar.

(PR článok)

lycos2

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2015 8:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.