reklama

Nová kniha Trnavčanky Miroslavy Varáčkovej sa venuje problematike, pred ktorou sa zatvárajú oči

Trnavčanka Miroslava Varáčková aj vo svojej jedenástej knihe dokazuje, že patrí medzi špičku slovenských autoriek pre tínedžerov. Na pulty kníhkupectiev prichádza jej novinka Len to nikomu nepovedz. Témami príbehu sú šikana, pocity osamelosti a priateľstvá.

Slová sú niekedy nebezpečnejšie než päste.

Ivo má dvadsať a život pred sebou. Mladšia sestra Eva je jeho jediná slabosť, pre ktorú bez okolkov vytiahne do boja. Sedemnásťročná Eva je bratov pravý opak. Odkedy je terčom posmechu medzi spolužiakmi, snaží sa byť neviditeľná.

No s jazvou na tvári a stigmou rodinnej tragédie sa uniká pred spolužiakmi len ťažko. Keď nevinné žartíky prerastú v priamočiaru tyraniu, Eva nachádza jedinú radosť zo života už len pri tanci.

A tam jej osud uštedrí poslednú a najtvrdšiu ranu menom láska.

varackova-nikomu_nepovedz

Miroslava Varáčková s nehou a porozumením píše o šikane, o pocitoch osamelosti v rozpadnutých rodinách a o priateľstvách tínedžerov, ktoré pre nich v ťažkých chvíľach znamenajú všetko.

„V knihe Len to nikomu nepovedz sa venujem problematike, pred ktorou sa neraz zatvárajú oči a pritom mnohým ničí život. Reč je o šikane. Keďže som sa stretla s viacerými deťmi, ktoré na vlastnej koži okúsili útoky rovesníkov, či už fyzické, slovné alebo internetové, rozhodla som sa napísať príbeh, ktorý môže otvoriť oči mnohým tínedžerom, ich učiteľom i rodičom. Je dôležité pochopiť, že mladí potrebujú pochopenie a oporu,“ hovorí spisovateľka z Trnavy, ktorej knižné príbehy pozná najmä mladá generácia na celom Slovensku.

Miroslava Varáčková

varackovaMiroslava Varáčková žije a tvorí v Trnave. Je vydatá a má dve malé deti.

Píše príbehy pre young aldults (mladých dospelých) a väčšina jej kníh sa radí do žánru fantasy. Je verná novým, originálnym témam.

Vo voľnom čase sa venuje svojej rodine, s ktorou často chodí do hôr.

Miluje svoje deti, manžela, knihy, turistiku, cestovanie, dobré filmy a rockovú hudbu.

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2015 7:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.