reklama

Nová kniha Trnava a Trnavčania predstavuje príbehy obyvateľov mesta z prvej polovice minulého storočia

V stredu 27. novembra 2019 o 17. 00 hodine sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho uvedenie knihy Trnava a Trnavčania.

Rozhovor s autorkou Simonou Jurčovou a grafikom Milošom Prekopom o procese vzniku knihy bude viesť Pavol Tomašovič.

Trnava a Trnavčania je voľným pokračovaním knihy Trnava – prechádzka v čase. Zaoberá sa však životom Trnavčanov v čase od konca 19. storočia asi do polovice 20. storočia.


Obálka novej knihy Simony Jurčovej

V knihe sa spomínajú miesta, ktoré dnes už v Trnave nenájdeme – ako napríklad Medzijatky, dobytčí trh, Južná Amerika, staré trnavské kiná, niekdajšie kaviarne, cukrárne či hostince, do ktorých chodili ešte pra-prarodičia súčasných Trnavčanov.

Autorka predstavuje niekoľko príbehov Trnavčanov, napríklad Ilonku-nény z Kapitulskej ulice, klobučníka Grünnera a klobučníka Rodera, kaderníka Frombergera, obchodníka Oudesa, fotografa Strnáta a prostredníctvom nich predstavuje život v meste v minulom a predminulom storočí.

Príbehy a originálne fotografie poskytli potomkovia konkrétnych trnavských rodín a tak sa v knihe k čitateľom dostávajú aj originálne zábery z rodinných archívov.

Keďže materiálu bolo viac, počas podujatia sa bude premietať výber z fotografií, ktoré sa do knihy nedostali.

Ulož ako PDF
Napísal 25. novembra 2019 8:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nová kniha Trnava a Trnavčania predstavuje príbehy obyvateľov mesta z prvej polovice minulého storočia”

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.