reklama

V Lošonci chcú obnoviť a rozvíjať vinohradnícku tradíciu

Opätovné obnovenie vinohradníckej tradície spojené s výstavbou vinárstva má za cieľ pripravovaný projekt v katastri obce Lošonec v okrese Trnava.

Vinárstvo Jurovčík plánuje obnoviť a rozvíjať vinohradníctvo v miestach, kde sa v minulosti osvedčilo a realizovalo.

Navrhovaný zámer zahŕňa „moderný prístup ekologického hospodárenia na pôde a z toho plynúcej produkcie kvalitných produktov pre miestnu spotrebu“.

Účelom investície je podľa predloženého zámeru zvýšenie pridanej hodnoty poľnohospodárskych produktov, zvýšenie využitia pôdneho potenciálnu poľnohospodárskej pôdy, zvýšenie zamestnanosti v mikroregióne, ako aj občianskej a kultúrnej vybavenosti obce.

Vznikajúce Vinárstvo Jurovčík chce zabezpečiť produkciu a ponuku kvalitných miestnych vín a iných špecialít priamo z regiónu pre obyvateľov regiónu, cieľom je aj zapísanie obce Lošonec do zoznamu vinohradníckych obcí Slovenska.

losonec
Vinárstvo má stáť na pozemkoch blízko Lošonca v smere na Smolenice

Ilustračné foto: Google Street View

Výstavba na pozemkoch v extraviláne obce v smere na Smolenice má začať v priebehu roku 2016, trvať jej trvanie odhadujú do 36 mesiacov. Na vlastných pozemkoch počíta investor s výstavbou objektu nepravidelného tvaru, pozostávajúceho z viacerých obdĺžnikových celkov s celkovými pôdorysnými rozmermi 34 x 36 m. Objekt bude funkčne rozdelený na priestory určené na výrobu, administratívu a predaj spojený so službami reštaurácie.

Celková zastavaná plocha stavby má dosiahnuť 1456 metrov štvorcových.

„Architektonické riešenie je navrhované tak, aby veľmi citlivo, ale pritom moderne zapadlo do okolitého prírodného prostredia, využíva prírodné stavebné materiály, drevo, hladké omietky, ako aj novodobé obkladové materiály, pohľadový betón, sklo, kov a betónové dlažby,“ uvádza navrhovateľ v zámere, ktorý predložil na posudzovanie inštitúciám v zákonom stanovenom procese.

Celkové náklady odhaduje navrhovateľ orientačne na 2 milióny eur. Zamestnávať plánuje 10 ľudí.

„Vinohradníctvo a vinárstvo boli vždy integrálnou súčasťou kultúry, krajiny aj ekonomiky v danej lokalite. Navrhovaný zámer povedie k celkovému pozdvihnutiu kvality životného prostredia, kultúrnej krajiny a ekonomiky v lokalite,“ prezentuje investor v predloženom zámere.
mapa-vinar
Umiestnenie vinárstva na mape

Zdroj: investor

Ulož ako PDF
Napísal 4. januára 2016 0:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Lošonci chcú obnoviť a rozvíjať vinohradnícku tradíciu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.