reklama

Posledný byt v Zelenom átriu

Úspešný a mediálne známy projekt bytového domu Zelené átrium v Trnave je už vo svojej cieľovej rovinke. Pre záujemcov o bývanie je v ponuke posledný byt.

Štvorizbový s dvomi veľkými balkónmi, parkovacím miestom v podzemnej garáži a pivničnou kobkou. Byt je situovaný na štvrtom poschodí s oknami na juh, juhovýchod a juhozápad.

Majitelia majú k dispozícií zelenú relaxačnú strechu na spoločné letné grilovanie a spoločenskú miestnosť.

zelene-atrium-1

zelene-atrium-2

Vďaka výnimočnému zatepleniu, kvalitným nemeckým oknám s izolačným trojsklom, motorickým exteriérovým žalúziám, rekuperačnej jednotke, sálavému kúreniu a chladeniu má byt ideálne dokonalé tepelné vlastnosti, pri extrémne nízkych nákladoch na energie.

Počas letných mesiacov, keď sa exteriérové teploty blížia k 38°C, vnútorná teplota bytu sa pohybuje v rozmedzí príjemných 25-27°C. Počas celého minulého leta sa vďaka podzemným pilotám na chladenie spotrebovala energia v priemere za 10 Euro na jeden stredne veľký byt.

Spotreba energie na ohrev teplej vody sa pohybuje na úrovni 95 eur na jeden byt za rok. Mesačné náklady na výrobu tepla sa pohybujú od sumu 7,00 do 9,00 Eur za mesiac.

Zelené átrium ako prvý pasívny bytový dom na Slovensku je navrhnutý v energetickej triede A. Už pri kolaudácií v roku 2015 spĺňal energetické požiadavky, ktoré budú v našej legislatívne požadované od roku 2020. Zelené átrium tak predstavuje budúcnosť bývania, ktorá by už dnes mala byť samozrejmosťou.

Byty sú vďaka rekuperačnej jednotke stále vyvetrané, bez prachu a hluku z ulice, ktorému bránia výnimočne zvukovo izolačné okná s trojsklom.

V spolupráci so Slovenskou technickou univerzitou – Stavebnou fakultou momentálne v objekte prebiehajú dlhodobé merania (jeden rok) kvality ovzdušia (teplota, CO2, vlhkosť) v referenčných bytoch.

Sme presvedčení, že vzhľadom na technologické vybavenie domu tieto hodnoty budú vychádzať vynikajúce. To znamená, že byt je stále vyvetraný so stabilnou teplotou, optimálnou vlhkosťou bez nutnosti otvárania okien v zime, z čoho inak pramení studený prievan, prašnosť a hluk.

Viac informácií o projekte na www.zeleneatrium.sk, mailom: info@zeleneatrium.sk alebo telefonicky 0910 980 882.     

(Tlačová správa / Inzercia)

zelene-atrium-3

zelene-atrium-4

Ulož ako PDF
Napísal 15. februára 2016 9:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.