reklama

Pätnásťročná Trnavčanka Kukuľková sa stala majsterkou SR žien v stolnom tenise

Vrcholom tohoročnej domácej stolnotenisovej sezóny boli majstrovstvá Slovenska mužov a žien, ktoré sa konali v dňoch v Národnom stolnotenisovom centre v Bratislave. Titul v ženskej kategórii putuje zásluhou Tatiany Kukuľkovej z KST Viktória do Trnavy. Stalo sa tak po dlhých 65 rokoch.

Na úvod boli na programe kvalifikačné stretnutia. Tie vyformovali hlavnú súťaž, v ktorej o tituly v dvojhre, štvorhre a mixe bojovalo 32 mužov a 24 žien.

Obrovský úspech zaznamenala iba 15-ročná Tatiana Kukuľková z KST Viktória Trnava, ktorá sa stala celkovou víťazkou dvojhry a získala titul Majsterky SR žien pre rok 2016.

kukulkova-msr
Zľava Dijana Holok, Tatiana Kukuľková, Eva Jurková, Andrea Daubnerová

V semifinále si talentovaná Trnavčanka poradila s minuloročnou majsterkou SR družstiev Andreou Daubnerovou s Dunajskej Stredy a v súboji o titul s Dijanou Holok pôsobiacou v nemeckom Großburgwedele.

V súťaži štvorhier a zmiešaných štvorhier si Tatiana taktiež vybojovala miesto na stupni víťazov.

Hoci jej zo zdravotných dôvodov chýbali tradiční partneri Natália Grigelová a Štefan Peko, bronzové medaily tento raz vybojovala s Tiborom Špánikom (Nitra) a Emou Labošovou (Košice-Čaňa).

„Tatiana dosiaľ vybojovala na majstrovstvách SR množstvo titulov v mládežníckych kategóriách. Medzi ženami je to po prvý raz, preto má tento titul špeciálnu príchuť. Naposledy titul pre Trnavu vybojovala Perinová v roku 1951,“ informoval predseda klubu Štefan Peko.

Ivan Peko

Foto: archív KST Viktória Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 26. marca 2016 21:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pätnásťročná Trnavčanka Kukuľková sa stala majsterkou SR žien v stolnom tenise”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.