reklama

Mestské zásahy: Posun uzávierky a diskusia o umení vo verejnom priestore

Organizátori Mestských zásahov Trnava 2016 sa rozhodli predĺžiť možnosť prihlasovať podnety a projekty až do 20. apríla. Chcú tak vyhovieť tým, ktorí nestíhali dokončiť svoje projekty v pôvodne stanovenom termíne.

Pokračovať sa bude aj v diskusiách o verejnom priestore v Trnave. Keďže je to už veľmi dávno, čo sa v našom meste podarilo na trvalo alebo aspoň dočasne umiestniť akékoľvek umelecké dielo do verejného priestoru, prebehne už túto sobotu 16. apríla počas Trnavského rínku diskusia práv eo tom.

Hosťami budú kurátor Vladimír Beskid, sochárka Nina Šošková a šéf kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Diskusia pod názvom Outdoorové umenie bude prebiehať v záhrade jazykovej školy Harmony na Kapitulskej ulici ako súčasť programu Trnavského rínku. Začiatok je o 14:30. Vstup voľný.

MZ6

Podrobnosti nájdete aj na adrese:
www.facebook.com/events/576170605891881/

VLADO BESKID je nielen doma, ale aj v zahraničí uznávaný historik umenia a kurátor. Pôsobil ako umelecký riaditeľ projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Učil na Fakulte umení TUKE i na Trnavskej univerzite. Do roku 2011 bol riaditeľom Galérie Jána Koniarka. Neskôr pracoval aj ako šéfkurátor Múzea mladého umenia v Prahe. Dnes pôsobí v bratislavskej Kunsthalle. Napriek častej práci mimo mesta stále žije v Trnave.

NINA ŠOŠKOVÁ – sochárka, výtvarníčka a koordinátorka mnohých kultúrnych projektov. Dlhodobo sa venuje práve téme umenia vo verejnom priestore. Spomenúť môžeme najmä jej projekty Outdoor Gallery a Medzicentrum. Pracovala tiež pre projekt SPOTs v Košiciach a Kunsthalle v Bratislave. Dnes pracuje pre organizáciu Konekt. S Trnavou ju spája dlhodobá spolupráca s Martinom Kochanom.

Šéfa kancelárie primátora a hovorcu mesta PAĽA TOMAŠOVIČA určite netreba bližšie predstavovať. Celoživotný záujem o umenie a kultúru sa snaží pretaviť aj do svojej práce na Radnici a často je tak prvým človek, s ktorým sa dajú nové projekty preberať. Organizuje množstvo podujatí v Západnom krídle Radnice a vo voľnom čase píše. Jeho posledná kniha Mosty ponad čas s úspechom vyšla v tomto roku.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, TrnaskýHlas.sk, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2016 0:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.