reklama

Kultúrni aktivisti pozývajú verejnosť na diskusiu o súčasnom umení (pre chorobu zrušené)

AKTUALIZOVANÉ 14. 2. o 11:01 hod.

Galéria Výklad funguje na pešej zóne vedľa radnice asi osem mesiacov. Vo výklade bývalej predajne odevy “pod stĺpami sa prezentujú mladí umelci. Práve oni chcú o súčasnom modernom umení diskutovať so širokou verejnosťou.

Výklad výkladov bude diskusia určená pre širokú verejnosť, teda nie len pre tých, ktorí sa súčasným umením zaoberajú, ale aj pre tých, ktorí sa s ním nestretávajú tak často, alebo majú pocit, že mu nerozumejú.

Podujatie sa malo pôvodne uskutočniť 14. februára 2017 o 19:00 v priestoroch bývalej predajne odevov pod stĺpami, no pre chorobu kurátora a spoluorganizátora podujatia je tento termín zrušený.

O náhradnom termíne vás budeme informovať.


Galéria Výklad

Foto: Peter Lančarič

Galéria Výklad vznikla 9. júna na Hlavnej ulici číslo 10 v objekte, ktorý Trnavčania hovorovo nazývajú “pod stĺpami”.

Umelci a kultúrni aktivisti zoskupení okolo kreatívneho centra Kubik Nápadov, premenili výklady na špecifickú galériu. Behom krátkeho času sa im podarilo v tejto alternatívnej galérii uviesť sedem rôznych výstav.

Galéria Výklad sa zameriava na umenie inštalácie a každá jedna výstava je jedinečným dielom realizovaným len v Trnave.

Diskusia Výklad výkladov je predovšetkým určená širokej verejnosti, teda ľudom ktorí sa s moderným umením nestretávajú tak často, alebo majú pocit, že mu nerozumejú.

Touto diskusiou by mladí kultúrni aktivisti radi priblížili súčasné umenie, ktoré je síce svojské, no nie je spoločenským „nepriateľom“, ba práve naopak. Na základe konkrétnych výstav, ktoré sa v Galérii Výklad uskutočnili, budú kurátor Peter Molari, autori výstav a hovorca mesta Pavol Tomašovič objasňovať východiská súvisiace so zmenou vnímania umenia a transformáciou jeho foriem.

Diskusia je organizovaná v spolupráci s mestom Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2017 9:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.