reklama

Krajský šéf ocenil obetavú prácu hasičov a spolupracovníkov

Pri príležitosti osláv sv. Floriána, patróna hasičov, sa uskutočnilo v Zrkladlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave slávnostné oceňovanie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru za dlhodobé a príkladné plnenie služobných povinností.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, plk. JUDr. Vojtech Valkovič ocenil svedomitú a obetavú prácu hasičov Trnavského kraja medailami II. a II. stupňa. Medaily si spolu odnieslo 10 príslušníkov.

Valkovič odovzdal aj pamätné plakety za spoluprácu Vendelínovi Horváthovi – generálnemu sekretárovi DPO SR, Jánovi Culkovi – predsedovi predstavenstva Komplexnej centrálnej záchrannej služby v Gabčíkove, Ivanovi Durkotovi – riaditeľovi Centra podpory v Tranve, Štefanovi Čechovičovi – riaditeľovi Krajského riaditeľstva PZ v Trnave, Igorovi Kelešimu – náčelníkovi Mestskej polície mesta Trnava, Petrovi Šagátovi – predsedovi odborového zväzu hasičov.

Medzi ocenenými bol aj zástupca Českej republiky Radek Chromý z Krajského riaditeľstva Hasičského záchranného zboru Jihomoravského kraje.

„Slávnostné zhromaždenie otvoril príhovor riaditeľa KR HaZZ v Trnave, pokračovalo odovzdávaním medaily Ľ. Štúra, ktorú daroval predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš ako ocenenie práce, napríklad pánovi Belicovi za 60 rokov obetavej práce v dobrovoľnom hasičskom zbore. Spoločenskú udalosť trnavských hasičov sprevádzal detský spevácky zbor Hlohovčatá, ktorý popri iných zaspieval i vlastnú zloženú pieseň o dôležitosti hasičov. Zbor spieval pod taktovkou M. Baračkovej. Po ukončení odovzdávania odznela i nová hymna hasičov Prvý z posledných, ktorú zložil a naspieval trnavský hasič Milan Eliáš,“ priblížila hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Júlia Kedrová.

den-has-1

den-has-2

den-has-3

Foto: KR HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2016 22:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.