reklama

Francúzska polícia zvyšuje objednávku vozidiel Peugeot 208 z trnavského závodu

Ďalších viac ako 360 vozidiel Peugeot 208 bolo na objednávku francúzskej polície vyrobených v prvej polovici roka 2016 v trnavskej automobilke patriacej skupine PSA Groupe. Pôvodná objednávka v roku 2012 bola na 500 vozidiel. Pre veľkú spokojnosť s kvalitou sa objednávka rozšírila o ďalších 366 vozidiel.

Od roku 2012 vyšlo teda z liniek trnavskej automobilky v dvoch fázach spolu viac ako 860 áut značky Peugeot 208 vo verzii „Polícia“. Vozidlá, ktorých výbava je špecifická a prispôsobená potrebám polície a colníkov sa vyrábajú v dvoch verziách: light a full, informuje hovorca trnavskej automobilky Peter Švec.

psa1
Peugeot 208

Ilustračné foto

„Výroba vozidiel v policajnej verzii sa od bežnej sériovej produkcie líši predovšetkým v plánovaní a organizácii. Nevyhnutná je dobrá spolupráca prevádzky montáž s logistikou a spoločnosťou GEFCO, ktorá spolu s výrobnými prevádzkami automobilky objednáva špecifické diely. Časť týchto dielov, ako sú slnečné clony, káblové zväzky, sa montujú priamo na výrobnej linke,“ priblížil.

Za finálnu adaptáciu policajných áut zodpovedá spoločnosť GEFCO v priestoroch linky kvality na prevádzke montáž. Kvôli technickým obmedzeniam je denná produkcia limitovaná na maximálne osem vozidiel vo verzii „polícia“.

Nové policajné vozidlá putujú z trnavských liniek do francúzskeho Poissy, kde začínajú svoju misiu v radoch polície a colnej správy.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2016 22:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.