reklama

V Synagóga Café budú znieť najkrajšie ruské piesne, zaspomínajú aj na Makara

Synagóga Café pozýva milovníkov hudby a kultúry na dve zaujímavé podujatia.

KONCERT NIELEN PRE MAKARA

Spomienkový koncert venovaný hudobníkovi, basistovi, spevákovi, skladateľovi, textárovi a publicistovi Mariánovi „Makarovi“ Mrvovi a všetkým trnavským muzikantom, ktorí už nie sú medzi nami sa uskutoční v stredu 18. mája o 19. hodine. Vstupné je 2 eurá.

Marián Makar Mrva bol celé desaťročia neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho diania v Trnave.

Ako hudobník pôsobil v minulosti profesionálne pod hlavičkou Slovkoncertu, s kapelami Silvermen a Pramene účinkoval nielen v Československu, ale aj v zahraničí.

Účinkujú: Bonzo Radványi & the Resonators, Miro Macko a Orchester Ivana Tomoviča.

makar-koncert

NAJKRAJŠIE RUSKÉ PIESNE

Koncert zložený z najkrajších ruských piesní, známych aj slovenským poslucháčom, predstaví už tretíkrát na Slovensku počas svojho európskeho turné sólistka štátneho divadla, speváčka Olga Grudinina s formáciou Russkaja Trojka (Grigorij Polovinka – bajan, spev a Jevgenij Machin gitara, spev).

Vo štvrtok 19. mája o 19.30 hodine odznejú v Synagóga Café okrem iných aj piesne Oči čornye, Rjabinuška, Podmoskovnie večera, Milenkij ty moj, Step, da step krugom a mnohé iné. Vstupné je 7 eur.

Ak existuje hudobný ekvivalent k pojmu „Ruská duša“, tak je to nepochybne RUSKÝ ROMANS.

Do cárskeho Ruska sa dostal z francúzskych salónov ako šansón a veľmi rýchlo sa tam udomácnil. Piesne v štýle romansu tvorili najvýznamnejší hudobní skladatelia a texty písali najznámejší poeti vtedajšej doby.

Zo začiatku znel romans v aristokratických kruhoch, no postupne prenikol do všetkých vrstiev spoločnosti. Piesne sú plné citu a neskrotnej vášne.

Ruský romans sa stal mimoriadne obľúbený v zahraničí. Nádherná hudba, emócie, gestá a prejav speváka fascinoval divákov a i napriek jazykovej bariére sa stal fenoménom. Piesne boli preložené do viacerých svetových jazykov okrem iného aj do češtiny a slovenčiny.

ruske-pisene-synag

Ulož ako PDF
Napísal 18. mája 2016 7:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.