reklama

Trnavčania cestovali časomestopriestorom

Viac ako 40 odvážlivcov sa v sobotu vydalo na cestu za trnavskou históriou. Konala sa tu totiž mestská hra Trnava v priebehu vekov, v ktorej sa hráči mohli stretnúť s Jurajom Fándlym či mestským katom, pobiť sa s husitmi o cenné klenoty a veľa iných dobrodružstiev. Išlo o v poradí štvrtú hru usporiadanú projektom zaHRAnice.

Na začiatku hry sa hráči presunuli do vekov dávno minulých a dali si magický čaj so šamanom, ktorý ich následne vyslal na cestu časom.

Na nej ich čakalo desať stanovísk s dobrovoľníkmi, ktorí predstavovali ľudí z rôznych historických období mesta, od čias pridelenia kráľovských privilégií až do budúcnosti.

tt-veky
Za vydarenou akciou stála partia ľudí z Občianskeho združenia zaHRAnice

„Najviac sa mi páčil súboj s husitmi, ktorí boli riadne drsní. Nakoniec sme ich ale s tatom porazili a vybili mečom,“ prezradil 7-ročný Tomáško, ktorý sa hry zúčastnil s ocinom aj maminou.

„Cieľom hry bolo priblížiť hráčom pestrosť trnavskej histórie priamo vo verejnom priestore a pomocou zážitku v nich vzbudiť hlbší záujem o svoje mesto. Verím, že sa nám to podarilo,“ povedal jeden z organizátorov hry Marcel Glasa.

Spoločne s ďalšími aktívnymi Trnavčanmi založili občianske združenie zaHRAnice, zamerané na organizáciu podobných inšpiratívnych akcií.

„Ľudia by mali viac využívať potenciál verejného priestoru, nebrať ho len ako prechod medzi prácou domom a nákupným centrom. A samozrejme, mali by sa menej stresovať a viac sa hrať,“ dodal Glasa.

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2016 9:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.