reklama

Trnavská neurológia dostala štedrý dar od HKS Forge – elektrické lôžko aj nábytok

Trnavská strojárenská spoločnosť HKS Forge venovala neurologickému oddeleniu trnavskej nemocnice elektrické polohovateľné lôžko a zariadenie sesterskej izby.

Podľa vyjadrenia jedného z konateľov spoločnosti Radovana Pobočíka firma aj takýmto spôsobom preukazuje svoju dlhoročnú prítomnosť v regióne a snahu spolupodieľať sa na zlepšovaní zdravotníckej starostlivosti pre pacientov trnavskej fakultnej nemocnice.

„Náš dar pre trnavskú neurólogiu je preukázaním spolupatričnosti k pacientom a obyvateľom trnavského regiónu. Rozhodli sme sa pomôcť práve nemocnici, pretože nikdy nevieme, kedy starostlivosť lekárov budeme potrebovať my sami, naši zamestnanci alebo ich rodinní príslušníci,“ v krátkosti zhrnul dôvody tejto pozitívnej iniciatívy Radovan Pobočík.

Neurologické oddelenie FN v Trnave získalo od spoločnosti HKS Forge elektrické polohovateľné lôžko pre pacientov, zdravotnícky personál má k dispozícii nový nábytok na sesterskej izbe.

Hodnota daru presiahla 3000 eur.

hks-lozko

hks-kuchynka
Nové lôžko pre pacientov a nábytok v sesterskej izbe. Na hornej snímke zľava R. Pobočík, G. Krastev a J. Hirnerová

„Sme skutočne veľmi potešení týmto rozhodnutím firmy HKS Forge. Elektrické polohovateľné lôžko je prvým na našom oddelení, pomôže pacientom aj zdravotným sestrám pri manipulácii s pacientom. Veríme, že v budúcnosti nám pribudnú ďalšie,“ pochvaľovali si primár neurológie Georgi Krastev a hlavná sestra Jana Hirnerová pri preberaní daru.

Náplňou práce Neurologického oddelenia je diagnostika a liečba celého spektra neurologických ochorení. Starostlivosť je zabezpečená v ambulantnej aj nemocničnej lôžkovej časti.

Spoločnosť HKS Forge bola založená v roku 1986 ako kováčňa Trnavských Automobilových Závodov (TAZ) Trnava, ako samostatná divízia, ktorá zabezpečovala výrobu pre československý automobilový priemysel.

Po roku 1996 prišlo k viacerým organizačným a majetkovým zmenám. V roku 2003 preberá kováčňu spoločnosť HKS, ktorá začína s jej rekonštrukciou a modernizáciou.

Od roku 2005 prebieha súvislá modernizácia, zvyšovanie kapacít a efektivity a ďalší kontinuálny rozvoj výrobného programu. V roku 2006 sa oficiálne mení názov spoločnosti na HKS Forge.

Spoločnosť dodnes ťaží z výhodného geografického umiestnenia, hlavne z veľmi dobrého napojenia na celoeurópsku diaľničnú sieť a na dlhú strojársku tradíciu trnavského regiónu a jeho vysoko kvalifikovaných pracovníkov.

HKS Forge vyrába zápustkové výkovky, ktoré slúžia ako diely pre automobilový priemysel a všeobecné strojárstvo, ale aj poľnohospodársky, železničný a stavebný priemysel.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2016 16:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.