reklama

Trnavská nemocnica otvorila zrekonštruované priestory neurologického oddelenia

Fakultná nemocnica Trnava otvorila 7. marca 2017 nové zrekonštruované priestory neurologického oddelenia pre centrum sclerosis multiplex a denný stacionár.

Premiestnením týchto služieb do nových väčších priestorov bola snaha zlepšiť kvalitu poskytovaných služieb pre našich pacientov, poznamenala Alena Raciková z Fakultnej nemocnice (FN) Trnava.

Centrum sclerosis multiplex vo FN Trnava vzniklo v roku 2007 a poskytuje komplexnú starostlivosť o pacientov s ochorením sclerosis multiplex vrátane indikovania a podávania tzv. imunomodulačnej liečby.

Primár MUDr. Georgi Krastev, PhD. povedal, že „kvôli postupnému pribúdaniu pacientov diagnostikovaných s týmto ochorením bolo nutné riešiť priestorové vybavenie centra. Z dôvodu skvalitnenia zdravotnej starostlivosti pre týchto pacientov a zabezpečenia komfortu sme vytvorili samostatné pracovisko pre pacientov s ochorením sclerosis multiplex“.

Foto: FN Trnava

Denný stacionár poskytuje infúznu liečbu pacientom s bolestivými stavmi spôsobenými prevažne degeneratívnymi ochoreniami chrbtice a pohybového aparátu.

Riaditeľ FN Trnava MUDr. Daniel Žitňan, MPH doplnil: „Rozšírením stacionára v odbore neurológia zabezpečíme lepšiu dostupnosť infúznej liečby pre pacientov trnavského regiónu s bolestivými stavmi. Súčasný počet lôžok pre infúznu liečbu sme rozšírili z piatich na deväť lôžok, čím sa zrušili čakacie doby pre pacientov odosielaných odbornými lekármi z regiónu v špecializačných odboroch reumatológia, ortopédia a neurológia“.

Ulož ako PDF
Napísal 10. marca 2017 6:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.