reklama

Pacientom sú k dispozícii kompletne zrekonštruované priestory onkologickej ambulancie FN Trnava

Priestory Onkologickej ambulancie Fakultnej nemocnice Trnava prešli kompletnou rekonštrukciou. Investičné náklady sa vyšplhali na sumu 100 000 eur, ktorú preinvestovala spoločnosť ISMONT.

Priestory Onkologickej ambulancie Fakultnej nemocnice Trnava sú v novom modernom prevedení. „Príjemné a čisté prostredie nemocnice je v rámci liečby veľmi dôležité. Som veľmi rád a vďačný, že spoločnosť ISMONT sa rozhodla zainvestovať svoje financie do tejto rekonštrukcie na Onkologickej klinike FN Trnava. Za to im patrí obrovská vďaka,“ uviedol generálny riaditeľ FN Trnava Daniel Žitňan.

FOTO: FN Trnava

Moderné priestory svetovej úrovne

Onkologická ambulancia FN Trnava má vďaka rekonštrukcii moderné priestory, ktoré sú na svetovej úrovni. Čakáreň dostala moderný vzhľad s prvkami drevených dekorácií.

Celá čakáreň je rozdelená do dvoch zón. „Zmenil sa celkový vzhľad čakárne pre pacientov. Je to klimatizovaný priestor s oddelenou čakárňou od čakárne na podávanie chemoterapie s relaxačnou zónou. Pribudlo nové moderné osvetlenie, obklad steny, podlahy, sedenie,“ povedal prednosta Onkologickej kliniky Marián Streško.

Investícia do rekonštrukcie dosiahla 100 000 eur a výsledkom je moderná ambulancia pre pacientov z ťažkým onkologickým ochorením.

„Rok 2020 je pre mňa a spoločnosť ISMONT výnimočný, keďže presne pred desiatimi rokmi bola firma ISMONT založená. Rozhodol som sa, že nebudem vynakladať peňažné prostriedky na okázalé akcie a podujatia, ako väčšina spoločností, ale spravím v rámci výročia niečo výnimočné v dobročinnej oblasti a prispejem tým, ktorí to potrebujú a tam, kde je nedostatok,“ poznamenal majiteľ a konateľ firmy ISMONT Ivan Slíž.

Rekonštrukcie priniesli minimálne obmedzenia

Rekonštrukčné práce obmedzili chod Onkologickej ambulancie minimálne. Vďaka ústretovému kroku zo strany firmy ISMONT sa práce realizovali najmä po ordinačných hodinách a cez víkendy, čím mohla byť zabezpečená prevádzka ambulancie a poskytovaná zdravotná starostlivosť.

Rekonštrukčné práce sa začali v marci a ukončili ich v máji 2020. Práce boli z dôvodu zvýšenej hygienicko-epidemiologickej situácie v rámci COVID-19 prerušené na jeden mesiac.

Onkologická ambulancia zvýši komfort poskytovania zdravotnej starostlivosti

V rámci Onkologickej ambulancie je vytvorená recepcia s objednávkovým systémom pre štyri samostatné ordinácie.

Pacient sa môže objednať k svojmu lekárovi na konkrétny dátum a čas. Zvýši sa tak rýchlosť vybavenia pacienta.

„Rekonštrukcia nám pomohla modernizovať aj systém práce s pacientom, čo je veľký prínos pre samotného pacienta, ale aj pre personál ambulancie,“ uviedol referent pre vzťahy s verejnosťou FN Trnava Matej Martovič.


FOTO: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2020 12:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pacientom sú k dispozícii kompletne zrekonštruované priestory onkologickej ambulancie FN Trnava”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.