reklama

Trnavská nemocnica dostane na rekonštrukcie budov 1,8 milióna eur

Zdravotnícke zariadenia v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR získajú finančné prostriedky, ktoré môžu použiť na rekonštrukčné práce. Výrazná podpora sa ušla aj Fakultnej nemocnici Trnava.

Historicky ide o najvýraznejšiu finančnú podporu za uplynulé roky, ministerstvo zdravotníctva ju považuje za nevyhnutnú, a to aj s prihliadnutím na skutočnosť, že úroveň produktivity nemocníc na Slovensku výrazne ovplyvňuje ich infraštruktúra, ktorá je v niektorých prípadoch zastaraná (priemerný vek nemocničných budov na úrovni 42 rokov) a nevyhovujúce je aj logistické usporiadanie.

„Poskytnutie kapitálových výdavkov je nevyhnutnosťou, najmä s dôrazom na kvalitné poskytovanie zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta,“ zdôraznil minister zdravotníctva Viliam Čislák.

cislak-fn
Minister Čislák a riaditeľ FN Neštický (vpravo) v areáli trnavskej nemocnice

FOTO: PAVOL MACHOVIČ

Vláda SR na svojom výjazdovom zasadnutí 13. mája v Špačinciach rozhodla okrem iných aj o vyčlenení financií vo výške takmer 1,8 milióna eur pre Fakultnú nemocnicu Trnava.

Prostriedky budú určené na výmenu opotrebovaných lôžok a na rekonštrukcie nevyhovujúcich vonkajších a vnútorných priestorov internej a detskej kliniky, infekčnej kliniky, psychiatrického oddelenia, detského sanatória a onkologickej kliniky vo FN Trnava.

Taktiež budú na niektorých klinikách vybudované výťahy, dobudujú parkovisko pre pacientov a plánuje sa aj nákup moderných nemocničných lôžok. Celková finančná podpora dosiahne výšku 1 789 387 eur.

„Táto podpora nám pomôže vo veľkej miere zlepšiť podmienky na pracoviskách, kde sa priamo zvýši úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti a v neposlednom rade aj komfort pacientov a návštevníkov našej nemocnice,“ zhodnotil pozitívnu správu riaditeľ FN Trnava Martin Neštický.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2015 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská nemocnica dostane na rekonštrukcie budov 1,8 milióna eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.