reklama

Fakultná nemocnica znížila stratu o 1,5 milióna eur a spomalila tempo rastu záväzkov

Fakultná nemocnica (FN) Trnava znížila v roku 2013 celkovú stratu o 1,5 milióna eur. Výsledok minuloročného hospodárenia podľa oficiálneho vyhlásenia FN priamo súvisí s aktívnou komunikáciou so zdravotnými poisťovňami, rozšírením množstva poskytovaných výkonov a s investíciami, ktoré prispeli k zvyšovaniu efektivity a zlepšeniu zdravotnej starostlivosti.

Aktívnou komunikáciou so zdravotnými poisťovňami sa podarilo vedeniu nemocnice v minulom roku dosiahnuť zvýšenie limitov a cien výkonov.

Výrazný podiel na znížení straty mali podľa vyjadrenia nemocnice aj kroky, ktoré viedli k zníženiu nákladov na lieky o 27 % (o 959 tis. eur) a na zdravotnícky materiál a krv medziročne o 7 % (o 320 tis. eur).

Kladný hospodársky výsledok v roku 2013 dosiahlo 15 kliník a oddelení z celkového počtu 23. Od januára 2013 začala Fakultná nemocnica Trnava platiť bežné platby voči Sociálnej poisťovni a splátkovým kalendárom znížila svoj dlh o 300 tisíc eur.

nemocnica-tt
Pavilón chirurgických disciplín FN v Trnave

Minulý rok sa nám podarilo spomaliť tempo rastu záväzkov voči veriteľom zo 185 tisíc eur mesačne v roku 2012 na 102 tisíc eur mesačne,“ zhodnotil situáciu riaditeľ Fakultnej nemocnice Trnava Martin Tabaček.

Popri priamych ekonomických a manažérskych krokoch má nemalý podiel na zlepšujúcej sa situácii aj kvalitné personálne riadenie, pričom sa nám do rozhodujúcich pozícií darí obsadzovať fundovaných odborníkov, ktorí popri prvoradom zmysle povolania, liečbe pacienta, pracujú aj so zreteľom na hospodárske výsledky,“ dodal riaditeľ nemocnice.

V auguste 2013 trnavská nemocnica vybudovala novú operačnú sálu, ktorá prispela k zníženiu čakacích lehôt na operácie bedrových a kolenných kĺbov.

Výraznému zlepšeniu zdravotnej starostlivosti prospela aj rekonštrukcia jednotky intenzívnej starostlivosti na Internej, Chirurgickej a Traumatologicko-ortopedickej klinike.

Neustála snaha o modernizáciu vybavenia nemocnice sa odzrkadľuje aj v aktívnej komunikácii so sponzormi. V roku 2013 Fakultná nemocnica Trnava dostala darom 70 polohovateľných nemocničných postelí zo Švajčiarska a Rakúska. K zvýšeniu komfortu pacientov a návštevníkov nemocnice prispelo aj zriadenie WiFi internetového pripojenia. Na Detskej klinike boli vymenené okná a realizoval sa nákup detských tabletov,“ priblížil mediálny zástupca FN Matúš Stračiak.

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2014 12:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fakultná nemocnica znížila stratu o 1,5 milióna eur a spomalila tempo rastu záväzkov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.