reklama

Zberateľ ponúkne na Blšáku takmer 100-ročné modely autíčok

Letné dni pritiahnu do mesta ďalšiu príjemnú akciu pod holým nebom. V sobotu 25. júna 2016 sa pre radnicou prvýkrát v tomto roku rozloží Trnavský blšák, na ktorom sa budú predávať aj kovové mini autíčka a autobusy z celého sveta.

Ladislav Albrecht zbiera malé modely dopravných prostriedkov už vyše 30 rokov. Vlastní ich vyše tisícky, a keďže už jeho vitríny praskajú vo švíkoch, rozhodol sa časť zbierky posunúť ďalej.

„Na Trnavský blšák prinesiem autá aj autobusy rôznych druhov, značiek, tvarov aj farieb. Mám prichystané aj nákladné vozidlá a otočné žeriavy. Modely majú asi 10 cm, sú celokovové a boli vyrobené v rokoch 1920 až 1940. Verím, že niekomu ešte urobia radosť,“ predstaví v telefóne svoju ponuku vášnivý zberateľ z Unína.

Na podobnej akcii v Českej republike zožala jeho zbierka obrovský úspech a takmer všetky kúsky rozpredal. Na modeloch by sme vraj ťažko hľadali hrdzu, Ladislav Albrecht modely pravidelne čistí a leští, takže Blšák poteší autíčkárov každej vekovej kategórie.

blsak-t
Prvý tohtoročný Blšák bude v centre v sobotu 25. júna

Trnavský blšák poskytne od 9.00 do 15.00 hodiny priestor spolu osemdesiatim predajcom, ktorí budú ponúkať za pár eur najmä oblečenie, topánky, doplnky do domácnosti, porcelán, knihy a rôzne drobnosti, ktoré môžu ešte poslúžiť.

„Tešíme sa, že Trnavčania prišli Blšáku tak rýchlo na chuť a veci zo škatúľ a povál sa zmysluplne posúvajú ďalej. Dostali sme až 114 prihlášok, čo je zatiaľ najviac v histórii akcie,“ konštatuje Júlia Č. Oravcová z neziskovej organizácie Bronco.

„Nakupovanie na Blšáku má úplne inú atmosféru ako v bežnom obchode, kde je všetko sterilné, až sa človek niekedy bojí vecí dotknúť. Blšáky sú oveľa živelnejšie a ľudskejšie. A navyše, dá sa tu naozaj lacno a dobre nakúpiť,“ hodnotí Andrea z Cífera, ktorá najčastejšie nakupuje na Blšáku oblečenie pre dcéry.

Atmosféru podujatia bude opäť hudobne dopĺňať Andrej Šipka so šansónovými a džezovými skladbami. Nakupujúci dav sa môže osviežiť limonádou alebo kokteilom a povzbudiť kávou z pojazdného vozíka.

blsak-10
blsak-7

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2016 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.