reklama

Radošinci prídu s legendárnou hrou Jááánošííík do trnavského amfiteátra

Jááánošííík po tristo rokoch príde do Trnavy! Veľké stretnutie slovenskej legendy s Trnavčanmi sa uskutoční 7. septembra o 19.30 h v mestskom amfiteátri.

Nejde však len o zbojníka, ktorého pred tristo tromi rokmi popravili v Liptovskom Mikuláši, ale o mimoriadne úspešné spojenie štyroch legiend: samotného príbehu o Jánošíkovi, jeho autorskom spracovaní od Stanislava Štepku v interpretácii vyše päťdesiatročného Radošinského naivného divadla, ktoré ňou zabáva publikum už od roku 1970, kultového režiséra a herca Juraja Nvotu, ktorý sa v minulosti zaslúžil veľkou mierou aj o výbornú povesť trnavského divadla, a SĽUK-u, ktorý už takmer sedem desaťročí šíri dobré meno Slovenska po celom svete.

Autorsko-režisérska spolupráca Stanislava Štepku a Juraja Nvotu, strhujúce, veselé i trošku smutné kabaretné predstavenie so živou hudbou Ľubice Malachovskej-Čekovskej a Stanislava Palúcha, skvelé výkony radošincov a tanečníkov, hudobníkov aj spevákov SĽUK-u, ktorí vniesli do kultovej inscenácie nové ozvláštňujúce prvky, sú prísľubom výbornej zábavy a možno aj príležitosťou na malé, v tomto prípade výnimočne aj úsmevné zamyslenie nad kultúrnosťou slovenského národa a našou súčasnou zbojníckou realitou.

jaaanosiiik-stepka-rnd
Stanislav Štepka v úlohe Juraja Jánošíka

Foto: rnd.sk

Nenechajte si ujsť možnosť stať sa účastníkmi tejto jedinečnej udalosti v Trnave. Vstupenky na predstavenie sú už v predpredaji v sieti ticketportal.sk.

Hrajú: Stanislav Štepka, Svätopluk Malachovský alebo Mojmír Caban, René Štúr alebo Michal Kubovčík, Maruška Nedomová, Petra Molnárová, Lucia Bugalová, Richard Felix, Marcela Vilhanová, Vladimír Svítek, Ladislav Hubáček.

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka
Réžia: Juraj Nvota
Hudba: Ľubica Malachovská-Čekovská
Scéna a kostýmy: Peter Čanecký

Jááánošííík po tristo rokoch (Správa o hrdinovi alebo Hra na hrdinu) s pôvodnou hudbou Ľubice Malachovskej-Čekovskej, so živou hudobnou, speváckou a tanečnou skupinou, v novej javiskovej podobe a so súčasným hereckým súborom naštudoval autor, ktorý bol aj pred viac než štyridsiatimi rokmi nielen režisérom prvého Jááánošíííka, ale aj predstaviteľom titulnej postavy (vo vynovenom Jááánošíííkovi sa iste aj preňho nájde primeraná úloha).

Opätovné javiskové uvedenie legendárneho titulu Jááánošííík divákom predstavuje nielen vtipné scénky, piesne a glosy o potrebnosti či skôr nepotrebnosti národných a náhodných hrdinov, ale tuším prichádza aj s malým zamyslením o nevyhnutnosti a potrebnosti nadhľadu a humoru v našom živote.

JANOSIK_obr

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2016 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.