reklama

Obyvatelia mestských častí majú možnosť realizovať vlastné projekty za 20 000 eur

Trnavu tvorí šesť mestských častí, ktorých výbory sa pravidelne schádzajú na stretnutiach s občanmi a riešia ich podnety a otázky. Keďže zámerom samosprávy je podporovať komunity a zároveň povzbudzovať občiansku angažovanosť a aktivitu, vyčlenil primátor Trnavy Peter Bročka v rozpočte mesta na rok 2016 pre každú mestskú časť 20 000 EUR, ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo.

Tieto financie sú určené na projekty, ktoré navrhnú obyvatelia jednotlivých mestských častí, a nie sú naplánované v mestskom rozpočte.

Občania tak dostávajú ďalšiu možnosť participácie na tom, čo sa v meste vytvorí, opraví či zorganizuje.

Každý, kto má nápad, čo v jeho mestskej časti chýba, má možnosť vyplniť jednoduchý formulár, kde svoju predstavu popíše.

prednadrazie-t

Ilustračné foto

Formulár je možné odovzdať na výbore mestskej časti (zoznam jeho členov nájdete spolu s kontaktmi na jednotlivých poslancov tu).

VMČ jeho návrh posúdi a v prípade schválenia zabezpečí jeho realizáciu v spolupráci s mestským úradom.

Návrhy sa môžu týkať napríklad opráv chodníkov či výtlkov na ceste, revitalizácie detských ihrísk alebo kultivácie zelene.

Môže ísť ale aj o organizáciu podujatia, ktoré bude určené obyvateľom mestskej časti.

Prvým z projektov, ktorý sa v rámci tejto výzvy uskutočnil, bolo nedávne podujatie Tri generácie v Modranke.

FORMULÁR NA STIAHNUTIE [dokument vo formáte DOC]

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2016 6:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.