reklama

Začína sa príprava extraligového tímu Hit UCM Trnava

Pondelok 15. augusta bude pre ženský volejbal v Trnave významným dňom, lebo po 25 rokoch začína príprava družstva na extraligovú volejbalovú sezónu v Mestskej športovej hale v Trnave.

Hlavným trénerom ženského volejbalového družstva Hit UCM Trnava bude v súťažnom ročníku 2016 – 2017 Pavel Bernáth a asistovať mu bude Rastislav Filípek, ktorý viedol družstvo pri minuloročnom postupe z 1. ligy.

Bernáth má 42 rokov, pochádza z Bratislavy a naposledy pôsobil vo funkcii hlavného trénera v Pezinku v rokoch 2011-2016, v rokoch 2008 – 2011 vo VK Doprastav. Trénerské vzdelanie ukončil na Fakulte telovýchovy a športu UK v Bratislave v roku 2008.

Družstvo žien Hit UCM Trnava doplnia 4 nové hráčky a to nahrávačka Diana Kočišová (COP Nitra), smečiarka Monika Šimková (Malacky), ktoré zároveň študujú 1. ročník na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Smečiarka Mária Kostelanská (VTC Pezinok), blokárka Veronika Chrenková (COP Nitra). Ambíciou je posilniť družstvo ešte o jednu smečiarku a libero. Do prípravy sa zapojí i trnavská odchovankyňa Paulína Duchoňová, ktorá bude pôsobiť na pozícii libera (na snímke).

hit-tt-duchonova
Paulína Duchoňová

Foto: Peter Václavek

Po štvrťstoročí v Trnave znovu diváci uvidia extraligové volejbalové zápasy. Na domáce zápasy poskytlo Mesto Trnava Mestskú športovú halu, kde extraligové družstvo absolvuje aj časť tréningov.

Najbližšie sa novoformujúce extraligové družstvo predstaví na oficiálnom zápase na Turnaji o pohár primátora mesta Trnava, ktorý sa uskutoční v dňoch 9.- 10. septembra 2016 v Mestskej športovej hale. Prvý majstrovský zápas bude v sobotu 1. októbra 2016, kedy sa v domácom prostredí Trnavčanky stretnú s UKF Nitra.

Pre volejbalový klub Hit Trnava bude sezóna 2016 – 2017 historicky najbohatšia, keďže okrem družstva v slovenskej extralige bude mať v súťažiach družstvá vo všetkých kategóriách – a to mladšie žiačky – dve družstvá, staršie žiačky, kadetky, juniorky aj 1. ligu – ženy B.

Letnú prípravu začali mládežnícke družstvá 1. augusta 2016 a v dňoch 15.8.2016 – 21.8.2016 sa budú pripravovať na sústredení v Kľačne.

HIT TRNAVA V KOCKE

Názov volejbalového klubu: Volejbalový oddiel Hit Trnava

Právna forma: občianske združenie

Rok založenia: 2001

Organizačné jednotky: Volejbalová akadémia v Trnave (od roku 2011)
Centrum plážových športov v Trnave

Predseda klubu: Mgr. Miloslav Duchoň

Manažér klubu: JUDr. Pavol Mančák

Šéftréner: PaedDr. Peter Toman

Počet členov: 75

Web: www.hittrnava.sk

Facebook: www.facebook.com/HitTrnava

Instagram: Hit Trnava

Mládežnícke družstvá: mladšie žiačky, staršie žiačky, kadetky, juniorky

Seniorské družstvo žien 2016/2017: Hit UCM Trnava

Hlavný tréner: Pavel Bernáth

Asist. trénera: Rastislav Filípek

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2016 7:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.