reklama

V piatok odhalia sochu Antona Malatinského, po koncerte Olympicu vypustia ohňostroj

Fanúšikom Spartaka pri odhalení sochy požehná trnavský arcipiskup Mons. Ján Orosh. Lístky na Olympic sa míňajú rýchlo, na dopredaj ich ostáva posledných pár stoviek.

Svoje prvé narodeniny oslávi CITY ARENA v piatok 19. augusta odhalením sochou Antona Malatinského a koncertom legendárnej skupiny Olympic. Koncert ukončí veľkolepý ohňostroj podobne, ako prvý zápas na novom štadióne pred dvanástimi mesiacmi. Ohňostroj bude orientovaný ponad štadión tak, aby naň mali návštevníci koncertu čo najlepší výhľad, informoval mediálny zástupca City Areny Ľudovít Tóth.

Narodeninové oslavy jednoročného štadióna a obchodného centra sa začnú už o 18:00 na pešej zóne na rohu Športovej ulice a Dolných Bášt odhalením sochy legendárneho hráča trénera trnavského Spartaka, ktorý s týmto klubom získal tri tituly majstra československej ligy v rokoch 1968, 1972 a 1973.

Takmer dva a polmetrová bronzová socha je autorským dielom Pavla Dubinu, ktorý ju vytvoril na zákazku City-Arena a.s.

socha-ca-AM1

socha-ca-AM2
Socha je pripravená a osadená na svojom mieste, odhalia ju v piatok19. augusta

Umelecké dielo bude odhalené pod záštitou Trnavského samosprávneho kraja a FC Spartak Trnava. Na slávnostnom akte sa zúčastní viacero veľkých mien futbalovej Trnavy, medzi nimi aj Valerián Švec, Ján Hucko či Jozef Adamec.

V rovnaký deň o 20:00 splní CITY ARENA svoj sľub o tom, že štadión nebude slúžiť iba športu. Trnava totiž privíta päťnásobného „Slávika“ legendárnu českú rockovú kapelu Olympic.

Počet lístkov bol z dôvodov lepšej akustiky, bezpečnosti a ochrany trávnika obmedzený, ich zakúpenie je možné na www.maxiticket.sk.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2016 7:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “V piatok odhalia sochu Antona Malatinského, po koncerte Olympicu vypustia ohňostroj”

 1. 1
  Monyka says:

  Neny ohnostroj porušeným VZN? Alebo pán B. dal pánovy P. výnymku?

 2. 2
  Mirec says:

  …do 22:00 sú tuším ohňostroje povolené

 3. 3
  melany says:

  dufam ze odteraz sa uz nebudu komentatori mylit a vraviet stadionu city arena ALE stadion Antona Malatinskeho :)

 4. 4
  pingel says:

  Z čašníka “oligarcha”

  file:///C:/Users/MAO~1/AppData/Local/Temp/Z%20%C4%8Da%C5%A1n%C3%ADka%20oligarcha%20-%20success%20story%20na%20slovensk%C3%BD%20sp%C3%B4sob.%20To%20je%20Vladim%C3%ADr%20Po%C3%B3r.htm

  Zaujímavé grafy – napr FC Spartak a.s. prudký nárast zisku v čase výstavby štadióna a prísunu dotácii od štátu – aké okaté

 5. 5
 6. 6
  občan says:

  Vraj nepozvali primátora ? Primátor zastupuje všetkých obyvateľov mesta teda aj tých čo na futbal nechodia. Mesto dalo k dispozícii lukratívne pozemky, nie Butko ani Stanko ale všetci obyvatelia mesta. Čašník znova opľul trnavčanov.
  Doprajme mu, aby sedel so seberovnými vo VIP, už tam dlho nebudú nech si chlapci užijú.
  ad pingel – tie grafy ukazujú, že zisky sú len vo firmách nejako napojených na štát, dotácie, v tržnom prostredí sú v mínuse.
  Keď sa predá Cargo Titanik pôjde ku dnu.

  • 6.1
   Larab says:

   A hlavne, štadión je mestský majetok, na to sa veľmi často zabúda.

   • 6.1.1
    Palko says:

    Malo by sa to hovorit presne, lebo podla katastralnej mapy ma mesto Trnava len tieto pozemky pod:
    – hracou plochu
    – zapadnou tribunou
    ostatne ma City arena alebo City arena plus.

    Čo sa tyka stavieb, tak tam je to dosť zmixovane, niečo mesto Trnava, nieco city arena, nieco city arena plus ale aj city arena servis.

    Ak sa bude nejaky novinar / aktivista nudit urcite by vsetkych potesilo ako to je v katastri naozaj a kto co v tomto objekte vlastni.

 7. 7
  narcis says:

  Narcizmus alebo sebaláska i samoľúbosť je patologický stav charakterizovaný nadmerným záujmom o vlastnú osobu; nazvaný podľa Narcisa. V psychoanalýze stav, v ktorom sa Ja stalo vlastným sexuálnym objektom; u E. Fromma obranný mechanizmus proti strate sebaúcty; v súčasnej psychiatrii druh psychopatie u človeka, ktorý vníma len seba a svoje záujmy.
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Narcizmus

  Dvaja idú ukazovať, že ONI postavili sochu ale žiaľ … za NAŠE :(

 8. 8
  smetisko says:

  Hŕstku ”vyvolených” treba poslať na smetisko dejín. Tam patria !

  Verejná kontrola musí byť efektívnejšia, občania sa musia začať angažovať. Zmena musí prísť zdola. Každý z nás chce, aby bolo Slovensko opäť SPRAVODLIVOU krajinou – je načase preto aj niečo urobiť.

  Nie nadarmo sa hovorí: “Starého psa novým kúskom nenaučíš.” Tak ako v roku 1989 je treba, aby sa o verejný život opäť začali zaujímať umelci, mienkotvorné osobnosti, no predovšetkým mladí ľudia so svojimi ideálmi. Potrebujeme, aby sa vyformovala nová politická elita, lebo bez nej sa Slovensko neposunie z letargie, ktorá tu momentálne vládne, zo sveta prehnitých štruktúr – z korupcie a klientelizmu. Mnohí súčasní politici stratili schopnosť sebareflexie. Hodnoty a verejné dobro nahradili pocitom, že môžu všetko. Lebo v režime, ktorý stvorili, stoja nad zákonom.
  Takýto postoj potvrdzujú aj kauzy ako Bašternák, postup polície voči vyšetrovateľovi, predražené nákupy v zdravotníctve alebo zavádzanie parkovacieho systému v Košiciach.

  Občania dlho verili, že tento systém nedokážu zmeniť a preto mlčali a trpeli. Výsledkom je krajina korupcie a klientelizmu, kde sa len vyvolení majú dobre. Občan je zdieraný vysokými daňami, poplatkami a odvodmi. No dnes to vyzerá tak, že sa mnohí ľudia začali zobúdzať. Je načase žiadať, aby štát od občanov vyberal menej peňazí. Alebo nám za tieto peniaze poskytol kvalitné služby.

  Na zmenu systému je treba nových ľudí, ktorí sa zapoja do politiky tak na komunálnej ako aj na celoslovenskej úrovni. Verím, že naša vlasť má veľa slušných ľudí, ktorým záleží na Slovensku, na tom, aby si tu našli uplatnenie a vytvorili podmienky pre seba a svoje deti. Tak, aby sa nemuseli stať migrantmi v inej krajine.

  Zostáva mi apelovať na všetkých slušných občanov Slovenska, bez rozdielu národnosti a vyznania: Nenechajte si vziať ideály a hodnoty. Vyjadrite sa a zapojte sa do diania okolo seba. Veď je len hŕstka tých, ktorí sú v pozícii “vyvolených”. Svoj postoj môžete vyjadriť napríklad tým, že podporíte demokratické riešenie ukončenia vlády korupcie a klientelizmu a to petíciu, aby bolo referendum o tejto otázke
  http://zsoltsimon.eu/StopVladeKorupcieKlientelizmu.pdf.
  Alebo tým, že vstúpite do politiky. Hoc aj do nového politického subjektu.

  Súčasná vládna koalícia korupcie a klientelizmu, na čele s Ficom, Dankom, Prochádzkom a Bugárom, ktorá nás pred pár mesiacmi presviedčala, že sú jediná stabilná alternatíva a najlepšie politické riešenie pre našu krajinu, sa dnes rozpadá. Všetko sa ale môže zmeniť. Len treba, aby sa zapojili ľudia túžiaci po zmene. A hŕstku “vyvolených” poslali na smetisko dejín. Kam v skutočnosti patria.

  Zsolt Simon
  autor je nezávislý poslanec NR SR

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.