reklama

Poškodený chodník pri františkánskom kostole obnovia, povrch bude z prírodnej dlažby

Do konca októbra plánuje mesto obnoviť poškodený chodník pri františkánskom kostole. Namiesto asfaltu použijú kvalitnú prírodnú dlažbu.

Poškodený chodník pri južnej strane fasády kostola sv. Jakuba sa chystá mesto zrekonštruovať. Chodník nadväzuje na nové komunikácie mosta pri Bernolákovej bráne.

Cieľom investície za asi 40-tisíc eur je obnoviť poškodené povrchy chodníka a zlepšiť tak technickú aj vizuálnu stránku viac ako 60 metrov dlhej komunikácie v úseku od od Bernolákovej brány po Divadelnú ulicu.

Dodávateľ stavebných prác, ktorý vzíde zo zverejnenej výzvy na predloženie cenovej ponuky, najprv vybúra poškodený povrch z asfaltobetónu, odborným spôsobom zdemontuje dlažbu pod Bernolákovou bránou, ktorú neskôr použijú ako podklad pre vjazd na plochu za kostolom.

most-4
Rekonštrukcia sa dotkne úseku od Bernolákovej brány po Divadelnú ulicu

Asi pod tretinou chodníka tvorí v súčasnosti podklad betón, zostatok chodníka je umiestnený na štrkovom podklade.

Nový povrch chodníka bude tvoriť prírodná dlažba s hrúbkou 8 centimetrov.

Mesto požaduje od dodávateľa inštalovať prírodnú dlažbu vo forme platní z netriedenej mrákotínskej žuly (prípadne jej ekvivalent) šedo-béžovej farebnosti.

Rovnaká dlažba je umiestnená na Hlavnej ulici v priestore pri vlajkosláve ako podklad pre erby partnerských miest.

Dodávateľa chce mesto spoznať v druhej polovice septembra. V prípade úspešnej súťaže, ako vyplýva z podkladov verejnej súťaže, majú byť stavebné práce ukončené na konci októbra 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2016 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poškodený chodník pri františkánskom kostole obnovia, povrch bude z prírodnej dlažby”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.