reklama

Auto zmietlo do priekopy cyklistky z Trnavy, so zraneniami skončili v nemocnici

O obrovskom šťastí v nešťastí môžu hovoriť dve cyklistky – Trnavčanky, ktoré sa stali v sobotu 1. októbra účastníčkami dopravnej nehody pri Sládkovičove. Po náraze nepozorného vodiča skončili s viacerými zraneniami v priekope.

Účastníkmi nehody boli tri autá a traja cyklisti na cestných bicykloch – dve mladé ženy a muž z Trnavy.

„35-ročný vodič išiel na aute VW Golf smerom od obce Veľké Úľany a v úseku, kde je cesta vyznačená pozdĺžnou súvislou čiarou začal predchádzať pre ním idúce auto. V protismere došlo k zrážke s autom Ford Mondeo, ktoré viedol 18-ročný vodič zo Serede. Vodič na VW Golf vzápätí narazil do dvoch cyklistiek. Obe Trnavčanky vo veku 34 a 36 rokov boli po náraze odhodené do priekopy,“ opísala priebeh nehody krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Tretí cyklista z Trnavy, ktorý jazdil vpredu, obišiel bez zranení.

nehoda-bicykel1
nehoda-bicykel3

nehoda-bicykel2

Foto: KR PZ Trnava

Pri nehode došlo k zraneniu troch osôb, vodiča ktorý nehodu zavinil a dvoch cyklistiek. Všetci traja utrpeli viaceré zranenia s dobou liečenia do 6 týždňov.

Policajti podrobili účastníkov nehody dychovým skúškam na alkohol, ktoré boli u všetkých vodičov negatívne.

Okolnosti ako aj presné príčiny nehody polícia vyšetruje ako ublíženie na zdraví.

Polícia dôrazne žiada vodičov, aby nepodceňovali situáciu za volantom. Každý vodič je povinný zo zákona venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke, rešpektovať osadené dopravné značenie a dbať na zvýšenú opatrnosť vodičom cyklistom, chodcom a deťom.

Vodič nesmie predchádzať, ak nemá dostatočný rozhľad, ak sa nemôže bezpečne zaradiť pred iné auto a ak by predchádzaním ohrozil alebo obmedzil iného vodiča v protismere alebo iného účastníka cestnej premávky.

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2016 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Auto zmietlo do priekopy cyklistky z Trnavy, so zraneniami skončili v nemocnici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.