reklama

Deviaty ročník Genius loci patrí k najsilnejším. Výstava fotografií bude na radnici do konca októbra

Vernisáž súťažnej výstavy fotografií Genius loci 2016 spojená s odovzdávaním ocenení najúspešnejším autorom sa uskutočnila v stredu 5. októbra o 17. hodine v západnom krídle trnavskej radnice. Do deviateho ročníka tohto podujatia zameraného na umelecké stvárnenie duše miest, kde žijeme, alebo okamihov, ktoré prežívame v priestore a čase, poslalo svoje diela tridsaťdva fotografov nielen z Trnavy a Trnavského kraja, ale aj z Bratislavy, Senice, Žiliny, Klokočova pri Čadci a Vsetína (ČR).

Úroveň súťažných prác bola vysoká, odborná porota nemala ľahkú úlohu vybrať z dvesto tridsiatich deviatich fotografií tie najlepšie.

Aj to je dôvodom, prečo budú tento rok udelené až štyri hlavné ceny bez určenia poradia a osem čestných uznaní.

„Tohtoročný trnavský Genius loci je jeden z najplodnejších, aké som mal možnosť vidieť a hodnotiť. Konkurencia a profesionálna úroveň bola v každom žánri veľmi vysoká. Bol zážitok vidieť to množstvo dokonalých súborov a kolekcií fotografií, a nebolo jednoduché vyhodnotiť najlepšie. Preto sme udelili viacej hlavných cien a čestných uznaní,“ povedal člen poroty Roman Pavlovič.

genius-loci2016-pl

Súťaž má nielen nováčikov prinášajúcich príjemné prekvapenia alebo prísľuby do budúcnosti, ale aj svojich verných účastníkov, ktorí sa z roka na rok zlepšujú.

Podľa slov predsedu poroty Pavla Pechu téma genius loci jednoznačne vyžaduje vnímavého človeka schopného nachádzať detaily, predmety a obrazy vystihujúce a umocňujúce zobrazovanú realitu.

„Na vernisážach predchádzajúcich ročníkov súťaže som rád diskutoval s autormi o tvorivých postupoch, ktorými môžu ešte viac podporiť vizuálne vyjadrenie myšlienky. Po zhodnotení tohto ročníka si myslím, že aj niektoré moje slová z minulého roku padli na úrodnú pôdu,“ povedal Pavel Pecha.

Podujatie pripravili Mesto Trnava a fotoklub IRIS.

Výstava Genius loci 2016 je otvorená v západnom krídle radnice do 30. októbra každú stredu a nedeľu od 15. do 18. hodiny.

Hlavné ceny Genius loci 2016
Ondrej Medveď, Bratislava: za kolekciu Bolo – nebolo (more)
Daniela Bartošová, Bratislava: za kolekciu Kde sa múzy stretávajú
Ján Bučko, Trnava: za kolekciu Skautský tábor – Lopušná dolina
Marián Závacký, Žilina: za kolekciu Vladimír 90 rokov

Čestné uznania Genius loci 2016
František Novotný, Vsetín (ČR): za kolekcie Dobrý chleba a Z dílny mistra koláře
Jana Sedláková, Bratislava: za kolekciu Múzeum dopravy
Milan Marônek, Trnava: za kolekciu Tajomstvo oceľového mesta
Jiří Svoboda, Trnava: za kolekciu Umlkly stroje
Viliam Procházka, Trnava-Modranka: za kolekciu Dážď
Darina Kukuľová Kvetanová, Trnava: za kolekciu Nepálske príbehy
Olena Zaskochenko, Trnava: za kolekciu fotografií Farebné domy
Cyril Grebečí, Dechtice: za kolekciu Koniec ohlasovne požiaru I

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2016 9:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.