reklama

Vernisáž súťažnej výstavy fotografií Genius loci Trnavy bude vo štvrtok

Vernisáž tretieho ročníka súťažnej výstavy fotografií Genius loci Trnavy sa uskutoční vo štvrtok 7. októbra o 17. hodine v západnom krídle trnavskej radnice na Hlavnej ulici 1. Súčasťou slávnostného otvorenia výstavy bude vyhlásenie výsledkov súťaže a odovzdanie ocenení.

Organizátori – Mesto Trnava a fotoklub Iris s uspokojením konštatujú, že v súvislosti so súťažou Genius loci Trnavy doslova platí príslovie „do tretice všetko dobré“. Tretí ročník je nielen počtom súťažiacich, ale najmä kvalitou doteraz najlepší, úroveň súťažných fotografií je vysoká a prekvapivo vyrovnaná. Všetky diela nesú posolstvo o „duši“ Trnavy a zároveň o tom, ako ju vidia a preciťujú ich autori. Viditeľný je u niektorých „skalných“ účastníkov aj osobný tvorivý rast, ktorému snáď – okrem iného – napomohla práve možnosť konfrontácie a prezentácie na tejto súťaži. Organizátorov teší aj záujem mladých fotografov, medzi ktorými sa rysujú výrazné tvorivé osobnosti s veľkou perspektívou. Potešiteľný je tiež fakt, že fotografický Genius loci Trnavy už nadobudol medzinárodný rozmer – po prvý raz sa do súťaže prihlásil aj autor z Nemecka Piet Joehnk, ktorého ako fotografa zaujalo naše mesto.

Tak ako v minulých ročníkoch, aj tento raz v nesúťažnej časti výstavy prezentujú svoje videnie Trnavy aj členovia odbornej poroty súťaže.

(Tlačová správa Mesta Trnava)Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2010 21:35. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vernisáž súťažnej výstavy fotografií Genius loci Trnavy bude vo štvrtok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.