reklama

Vernisáž súťažnej výstavy fotografií Genius loci Trnavy bude vo štvrtok

Vernisáž tretieho ročníka súťažnej výstavy fotografií Genius loci Trnavy sa uskutoční vo štvrtok 7. októbra o 17. hodine v západnom krídle trnavskej radnice na Hlavnej ulici 1. Súčasťou slávnostného otvorenia výstavy bude vyhlásenie výsledkov súťaže a odovzdanie ocenení.

Organizátori – Mesto Trnava a fotoklub Iris s uspokojením konštatujú, že v súvislosti so súťažou Genius loci Trnavy doslova platí príslovie „do tretice všetko dobré“. Tretí ročník je nielen počtom súťažiacich, ale najmä kvalitou doteraz najlepší, úroveň súťažných fotografií je vysoká a prekvapivo vyrovnaná. Všetky diela nesú posolstvo o „duši“ Trnavy a zároveň o tom, ako ju vidia a preciťujú ich autori. Viditeľný je u niektorých „skalných“ účastníkov aj osobný tvorivý rast, ktorému snáď – okrem iného – napomohla práve možnosť konfrontácie a prezentácie na tejto súťaži. Organizátorov teší aj záujem mladých fotografov, medzi ktorými sa rysujú výrazné tvorivé osobnosti s veľkou perspektívou. Potešiteľný je tiež fakt, že fotografický Genius loci Trnavy už nadobudol medzinárodný rozmer – po prvý raz sa do súťaže prihlásil aj autor z Nemecka Piet Joehnk, ktorého ako fotografa zaujalo naše mesto.

Tak ako v minulých ročníkoch, aj tento raz v nesúťažnej časti výstavy prezentujú svoje videnie Trnavy aj členovia odbornej poroty súťaže.

(Tlačová správa Mesta Trnava)Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2010 21:35. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vernisáž súťažnej výstavy fotografií Genius loci Trnavy bude vo štvrtok”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.