reklama

Pocíťte poriadny adrenalín na premietaní krátkych akčných filmov

V dobe, keď celovečerné filmy málokedy ponúknu okrem okázalých efektov niečo nové, je načase dať šancu krátkym filmom.

Práve na nich si mladí i renomovaní režiséri cibria svoje tvorivé postupy. Zabudnite teda na schematickosť a klišé. Kolekcia tých najlepších krátkometrážnych snímok, ktoré za posledné roky vznikli, vás presvedčí o tom, že „akčnák“ nepatrí automaticky do kategórie béčkových filmov.

Zajtra bude v dočasnom kultúrnom priestore Berliner na Pekárskej 40 o 19:00 uvedené pásmo krátkych filmov iShorts: Skrátka akcia. Sedem výborných filmov vyvracia mýtus, že na akčné scény potrebuje režisér milióny.

ishorts-t
Ukážka z animovaného filmu Raging Balls of Steel Justice

Filmy z Veľkej Británie, USA a Francúzska dokazujú, že ani v akčnom filme nemusí príbeh hrať druhé husle. Môže byť zábavný, ako napríklad animák Raging Balls of Steel Justice (r. Michael Mort), v ktorom je žáner tak trochu postavený na hlavu.

Dobrý akčný film môže však byť aj citlivý, ako v prípade snímky Bandito (s. Evan A. Kelman), ktorého mladý protagonista sa rozhodne dospieť vstúpením na nesprávnu stranu zákona.

Ba dokonca, akčné filmy môžu aj trochu filozofovať, ako napríklad film Food for Thought (r. David Gentile), ktorý sa venuje vzťahu západnej civilizácie k jedlu.

Ak si myslíte, že akčné filmy sú len o bitkách, výstreloch a automobilových naháňačkách, príďte sa presvedčiť, že si akčné filmy môžete užiť aj keď nepatríte medzi pravoverných fanúšikov výkopov Chucka Norrisa.

ishorts_poster

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2016 17:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.