reklama

Novú prevádzkovú budovu na autobusovej stanici otvorili pre verejnosť

Novopostavená prevádzková budova spoločnosti ARRIVA na autobusovej stanici v Trnave slúži od utorka 11. októbra 2016 verejnosti. Cestujúci aj vodiči autobusov nájdu na mieste bývalého objektu SAD komfortnejšie prostredie aj lepšie služby.

Spoločnosť ARRIVA začala výstavbu novej prevádzkovej budovy a priľahlého parkoviska v novembri 2015. Náklady na stavbu predstavovali 500-tisíc eur a ARRIVA stavbu financovala z vlastných zdrojov.

Novú dvojpodlažnú budovu ocenia cestujúci hlavne v sychravom jesennom a chladnom zimnom období.

Na prízemí sa nachádza informačná kancelária spoločnosti ARRIVA otvorená počas pracovných dní v čase od 7:00 do 17:00.

Cestujúci tu získajú informácie o cestovných poriadkoch, vybavia si dopravné čipové karty alebo kúpia miestenky na diaľkové a medzinárodné spoje.

V priestoroch budovy je tiež čakáreň a WC pre verejnosť, onedlho pribudne kaviareň s rýchlym občerstvením. V budúcnosti v budove sprístupnia miestnosť pre uskladnenie bicyklov, ktoré plánuje ARRIVA požičiavať svojim zákazníkom na presuny po Trnave.

arriva-stanica1

arriva-stanica2
Výstavba nového objektu započala na sklonku roka 2015

Vodiči autobusov nájdu v časti pre nich vyčlenenej miesto na odpočinok a samostatné sociálne zariadenia. V administratívnej časti budovy sa nachádza dispečing prímestskej dopravy, školiaca miestnosť pre vodičov a kancelárske priestory.

„Naši dlhoroční skúsení vodiči a moderné autobusy ponúkajú cestujúcim včasnú, bezpečnú a pohodlnú dopravu. Zároveň sa snažíme našim cestujúcim i kolegom – vodičom poskytnúť európsky štandard a komfortné podmienky na staniciach,“ povedal Lászlo Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

Ako poznamenal trnavský župan Tibor Mikuš počas slávnostného otvorenia budovy, „je spoločnou snahou samosprávnych krajov a dopravcov dostať čo najviac ľudí do prostriedkov verejnej dopravy. Dochádza k obrovskému rozmachu motorizmu, ale myslím si, že by sme mali poskytovať občanom aj iné možnosti dopravy. Vieme, že situácia na cestách je stále horšia“.

Aj nová budova ARRIVY prispeje podľa Mikuša k zvýšeniu komfortu a pohodliu cestujúcich.

arriva-trnava

arriva-stanica3

arriva-stanica4
Priestory na prízemí budovy

arriva-stanica5
V týchto priestoroch bude kaviareň pre verejnosť

arriva-stanica9
Zľava Tibor Mikuš, predseda Trnavského samosprávneho kraja; Lászlo Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku; Peter Nemec, generálny riaditeľ ARRIVA Trnava

arriva-stanica6

arriva-stanica7

arriva-stanica8
Na poschodí bude sídliť dispečing, vodiči tu nájdu priestory pre oddych

Ulož ako PDF
Napísal 11. októbra 2016 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novú prevádzkovú budovu na autobusovej stanici otvorili pre verejnosť”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.