reklama

Kraj plánuje v roku 2017 veľké investície, saldo rozpočtu bude riešiť aj úvermi

Predbežný rozpočet Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na rok 2017 počíta s novými úvermi. Do rekonštrukcií ciest plánuje kraj investovať 10 miliónov eur.

Na stredajšie 20. riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK bude pripravený materiál týkajúci sa predbežného financovania v budúcom roku.

Trnavský samosprávny kraj predpokladá bežné príjmy na rok 2017 v celkovej výške 119,9 milióna eur a sú nastavené nižšie o 1,3% oproti očakávanej skutočnosti tohto roka.

Bežné výdavky na rok 2017 predstavujú nárast o 4,13% oproti rozpočtu 2016, so zohľadnením platových úprav.

Vytvorený prebytok bežného rozpočtu v návrhu na rok 2017 vo výške 6,1 miliónov eur by mal byť zdrojom na financovanie kapitálových investícií a na splátky istín investičných úverov.

vuc-parkovisko

Ilustračné foto

Celkové príjmy kraja na rok 2017 sú plánované vo výške 127,8 milióna, celkové výdavky majú dosiahnuť takmer 149 miliónov eur.

Saldo rozpočtu bude riešené úvermi a prostriedkami európskych fondov.

Kraj očakáva, že v roku 2017 dosiahne výška kapitálových výdavkov na investičné akcie až 35 miliónov eur.

Viac ako 21 miliónov eur chce kryť TTSK vlastnými zdrojmi vo výške 3 milióny eur, zdrojmi rezervného fondu vo výške 3,5 milióna, predajom nepotrebného majetku za takmer 900-tisíc, zostatkom nevyčerpaného úveru z tohto roka vo výške 6 miliónov a novým 8-miliónovým úverom.

Takmer 13 miliónov eur na investície má získať kraj z Európskych štrukturálnych fondov.

Nové plánované projekty sú zamerané na rekonštrukcie ciest, deinštitucionalizáciu sociálnych zariadení, centra odborného výcviku školských zariadení či vybudovanie kultúrno kreatívneho centra v Trnave za milión eur.

Výdavkové finančné operácie obsahujú potrebu finančných prostriedkov na splátky úverov vo výške 2,7 milióna eur.

rozp-vuc17

Zdroj: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2016 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj plánuje v roku 2017 veľké investície, saldo rozpočtu bude riešiť aj úvermi”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.