reklama

Pozvánka: bohatý víkendový program na Vianočných trhoch

Blížiaci sa víkend na Vianočných trhoch v Trnave prinesie návštevníkom tak ako je dobrým zvykom aj viacero zaujímavých kultúrnych podujatí.

The Breakers sú trnavskými hudobnými legendami. Bonzo Radványi a spol., starí známi rockoví harcovníci, otvoria víkendový program na Trojičnom námestí v piatok 9. decembra o 19. hodine.

Živá hudba pokračuje aj po 20. hodine repertoárom známych slovenských a českých hitov v podaní domáceho pesničkára Ľuba Konečného od 20.30 hodiny.


Vianočné trhy lákajú do centra tisícky návštevníkov z Trnavy aj širokého okolia

Sobotný program otvorí na námestí už tradične o 9. hodine predaj čerstvých zabíjačkových špecialít.

O 17. hodine sa prihovorí návštevníkom Vianočných trhov kňaz a zapáli už tretiu sviecu na adventnom venci. Hudbou a piesňami mu budú asistovať aj členovia Františkánskeho zboru.

Večerný program v centre Trnavy bude pokračovať vystúpením Folklórnej skupiny Opojčanka od 18.30, sobotu na námestí uzatvorí živá hudba kapely Plastik od 20. hodiny.

Nedeľné popoludnie bude venované tradične rodinám s deťmi. O 15. hodine sú pozvaní najmenší Trnavčania na detské divadelné predstavenie.

Večer sa na pódiu predstaví zoskupenie známych trnavských muzikantov Live Guitars. Od 18. hodiny zahrajú a zaspievajú v originálnom podaní známe slovenské, české aj svetové hity.

Spestrením vianočnej Trnavy sú aj romantické výstupy na Mestskú vežu s lampášom a sprievodcom. Pozrieť si mesto z výšky môžu návštevníci v nedeľu 11. decembra od 18. 30 hodiny. Počas špeciálnych prehliadok prekonajú účastníci 143 schodov iba v zlatistom svetle lampášov. Sprievodca ich prevedie po tajomných zákutiach veže a porozpráva o jej histórii.


Hlavné pódium Vianočných trhov na Trojičnom námestí

Zaujímavým ukončením kultúrneho programu v historickom centre mesta bude koncert zoskupenia Ensemble FLAIR v kostole sv. Jakuba, ktorý ponúkne lyrické balady, zhudobnené verše českých básnikov, originálne spracovanie ľudovej melodiky aj temperamentné rytmy ohnivého Balkánu.

Koncert začína o 20. hodine, vstupné je 3 eurá.

Po víkende pokračuje program Vianočných trhov vystúpeniami detí z materských a základných škôl od 16. do 17.30 hodiny, od 19. hodiny sú na programe večerné koncerty.

V pondelok 12. decembra zaspieva Trnavčanom vianočné piesne známy spevák Maroš Bango, v utorok domáca skupina Lord, v stredu 14. 12. poteší svojich fanúšikov priemérovým vystúpením na Vianočných trhoch Hudba z Marsu, vo štvrtok 15. decembra zahrajú Trio Acoustic a v piatok sa potešia priaznivci ďalšieho obľúbeného trnavského speváka a hudobníka s írskymi koreňmi Graeme Marka.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2016 6:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.