reklama

Pozvánka: bohatý víkendový program na Vianočných trhoch

Blížiaci sa víkend na Vianočných trhoch v Trnave prinesie návštevníkom tak ako je dobrým zvykom aj viacero zaujímavých kultúrnych podujatí.

The Breakers sú trnavskými hudobnými legendami. Bonzo Radványi a spol., starí známi rockoví harcovníci, otvoria víkendový program na Trojičnom námestí v piatok 9. decembra o 19. hodine.

Živá hudba pokračuje aj po 20. hodine repertoárom známych slovenských a českých hitov v podaní domáceho pesničkára Ľuba Konečného od 20.30 hodiny.


Vianočné trhy lákajú do centra tisícky návštevníkov z Trnavy aj širokého okolia

Sobotný program otvorí na námestí už tradične o 9. hodine predaj čerstvých zabíjačkových špecialít.

O 17. hodine sa prihovorí návštevníkom Vianočných trhov kňaz a zapáli už tretiu sviecu na adventnom venci. Hudbou a piesňami mu budú asistovať aj členovia Františkánskeho zboru.

Večerný program v centre Trnavy bude pokračovať vystúpením Folklórnej skupiny Opojčanka od 18.30, sobotu na námestí uzatvorí živá hudba kapely Plastik od 20. hodiny.

Nedeľné popoludnie bude venované tradične rodinám s deťmi. O 15. hodine sú pozvaní najmenší Trnavčania na detské divadelné predstavenie.

Večer sa na pódiu predstaví zoskupenie známych trnavských muzikantov Live Guitars. Od 18. hodiny zahrajú a zaspievajú v originálnom podaní známe slovenské, české aj svetové hity.

Spestrením vianočnej Trnavy sú aj romantické výstupy na Mestskú vežu s lampášom a sprievodcom. Pozrieť si mesto z výšky môžu návštevníci v nedeľu 11. decembra od 18. 30 hodiny. Počas špeciálnych prehliadok prekonajú účastníci 143 schodov iba v zlatistom svetle lampášov. Sprievodca ich prevedie po tajomných zákutiach veže a porozpráva o jej histórii.


Hlavné pódium Vianočných trhov na Trojičnom námestí

Zaujímavým ukončením kultúrneho programu v historickom centre mesta bude koncert zoskupenia Ensemble FLAIR v kostole sv. Jakuba, ktorý ponúkne lyrické balady, zhudobnené verše českých básnikov, originálne spracovanie ľudovej melodiky aj temperamentné rytmy ohnivého Balkánu.

Koncert začína o 20. hodine, vstupné je 3 eurá.

Po víkende pokračuje program Vianočných trhov vystúpeniami detí z materských a základných škôl od 16. do 17.30 hodiny, od 19. hodiny sú na programe večerné koncerty.

V pondelok 12. decembra zaspieva Trnavčanom vianočné piesne známy spevák Maroš Bango, v utorok domáca skupina Lord, v stredu 14. 12. poteší svojich fanúšikov priemérovým vystúpením na Vianočných trhoch Hudba z Marsu, vo štvrtok 15. decembra zahrajú Trio Acoustic a v piatok sa potešia priaznivci ďalšieho obľúbeného trnavského speváka a hudobníka s írskymi koreňmi Graeme Marka.

Ulož ako PDF
Napísal 9. decembra 2016 6:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.