reklama

Bročka je rád, že Trnava má rozpočet. Za Sláviu bude bojovať ďalej

Mesto Trnava má po utorkovom rokovaní poslancov mestského zastupiteľstva schválený rozpočet na rok 2017. Primátor Peter Bročka na dnešnej tlačovej besede ďakoval všetkým poslancom, ktorí návrh rozpočtu podporili ako aj pracovníkom mesta, ktorí na tomto materiáli pracovali.

„Pre mňa je dôležité to, že rozpočet získal dostatočnú podporu poslancov mestského zastupiteľstva a vyhneme sa rozpočtovému provizóriu,“ skonštatoval primátor.

Bročku mrzí, že o jeden poslanecký hlas neprešiel návrh spôsobu financovania plánovaných investičných akcií na Slávii. K tomuto návrhu prebehla v pléne viac ako 1,5 hodiny trvajúca diskusia poslancov.

„V príprave projektov na Slávii budeme pokračovať aj naďalej. S rovnakým návrhom prídeme hneď na najbližšie zastupiteľstvo. Ešte predtým si s niektorými poslancami v pokoji sadneme, vyberieme sa na priamo na miesto, na konkrétne projekty sa pozrieme bližšie a verím, že niektorí z nich zmenia svoj súčasný názor,“ hovorí o ďalšej budúcnosti zámeru revitalizácie Slávie a ďalších krokoch vedenia radnice vo vzťahu k poslancom, ktorí tento návrh nepodporili.Peter Bročka počas dnešnej tlačovej besedy na radnici

Neschválenie úverového rámca poslancami a chýbajúce uznesenie zastupiteľstva znamená, že predstavitelia radnice nemôžu v tejto chvíli konkrétnejšie rokovať s bankami o poskytnutí úveru a jeho podmienkach. To bude možné až po schválení uznesenia o úverovom rámci.

Radnica chce preinvestovať na Slávii asi 1 milión eur do výstavby nových a rekonštrukcií jestvujúcich verejných športovísk, Bročka si však myslí, že to bude napokon menej. Bankový úver má byť splácany najmä z peňazí, ktoré mesto Trnava dostáva vo forme splátok za predaj pozemku pod akvapark v celkovej výške 750-tisíc eur. „Chceme sa čo najviac priblížiť tejto sume,“ podotkol.

Plánované investície do Slávie radnica zaradila do rokovania zastupiteľstva k materiálu o návrhu rozpočtu až dodatočne, preto sa o návrhu na schválenie úverového rámca hlasovalo samostatne.

„Príprava a celkový finančný rámec investícií a projektov na Slávii sme mali hotový až tesne pred zastupiteľstvom, nebolo preto možné tento zámer zaradiť do návrhu rozpočtu mesta,“ odpovedal na otázku, prečo nebola revitalizácia Slávie zaradená do rozpočtu ako iné plánované investičné akcie.

„Máme ponuky na úvery s úrokovou sadzbou výrazne pod jedno percento. Nevidím logiku v tom, aby sme splátky za pozemok pod akvaparkom po kvapkách dvanásť rokov sporili na účte a nič sa z nich nerobilo. Zatiaľčo na druhej strane si môžeme vziať úver s minimálnym úrokom, vybudovať v priebehu asi 12 až 15 mesiacov na Slávii nové športoviská a úver nám budú splácať peniaze, ktoré dostávame za akvapark a budú tak využité prakticky okamžite,“ oponuje prvý muž radnice názorom niektorých poslancov, ktorí návrh vedenia mesta nepodporili.

„Ak by k čerpaniu úveru neprišlo, plánované športoviská by sa budovali postupne asi štyri až päť rokov, možno viac. Naozaj to neviem odhadnúť. Ak by malo mesto peniaze k dispozícii hneď, športoviská by mohli byť ľuďom k dispozícii už na jar alebo v lete budúceho roka,“ snažil sa porovnať Bročka.

Na záver tejto témy neskrýval rozčarovanie z niektorých poslancov, konkrétny však byť nechcel.

„Na niektoré demagogické a zavádzajúce výstupy na zastupiteľstve už nereagujem. Ak mi niekto tvrdí, že táto biela šálka je modrej farby, tak niekto z nás má problém. A ja to asi nebudem. Druhá vec je, že niekto ako poslanec na VÚC zahlasuje bez problémov za ďalší ohromný úver, pričom zadĺženie kraja je už na hrane, a po dvoch dňoch tu ako poslanec mesta tvrdí ako máme šetriť, nebrať si ďalšie úvery, hoci zdravie mesta a dlhová služba sú najlepšie z krajských miest, a postaví sa proti rozpočtu… Ťažko k tomu niečo viac povedať,“ dodal Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2016 12:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bročka je rád, že Trnava má rozpočet. Za Sláviu bude bojovať ďalej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.