reklama

Vďaka Participatívneho rozpočtu sa v Trnave zrealizovalo štrnásť projektov

Pilotný ročník trnavského participatívneho rozpočtu došiel do finále. Posledným bodom naplánovaným na tento rok po realizácii projektov bolo vyhodnotenie, ktoré sa uskutočnilo v obradnej sieni radnice. Pozvaní boli občianski koordinátori jednotlivých projektov, vedenie Mesta Trnavy i členovia Kancelárie pre participáciu. Stretnutie viedol Peter Nedoroščík z občianskeho združenia Utopia, s ktorým trnavská samospráva na participatívnom rozpočte spolupracuje.

Z celkového počtu pätnásť projektov v tomto ročníku sa podarilo zrealizovať štrnásť. Pätnástym projektom bola Revitalizácia Slovanskej ulice, kde sme narazili na problém s majiteľmi pozemkov, keďže uvedená lokalita nepatrí do vlastníctva mesta.

“Napriek snahe zo strany samosprávy i osobnej intervencii primátora Petra Bročku sa nepodarilo s jednotlivými majiteľmi pozemkov dohodnúť. Zvyšných štrnásť úspešne zrealizovaných projektov však svedčí o vydarenom ročníku, ktorý priniesol mnoho poznatkov a skúseností, z ktorých budeme vychádzať na budúci rok,” informuje radnica v tlačovej správe.


Koordinátori participatívnych projektov z radov občanov za rok 2016 s vedením mesta a členmi Kancelárie pre participáciu

Prvý ročník Participatívneho rozpočtu pre Trnavu sa začal 26. februára 2016 verejným stretnutím občanov.

Viac než sto z nich sa ďalej pravidelne stretávalo a vytvorilo šesť participatívnych komunít (Deti a rodina, Doprava, Seniori, Kultúra, Verejný priestor a Zeleň).

Z ich nápadov vzišlo uvedených pätnásť projektov, o ktorých rozhodovali občania v hlasovaní i samotní koordinátori (autori projektov) vo verejnom zvažovaní.

Výsledkom bol výber deviatich projektov, ktoré získali najviac hlasov. Na návrh primátora Trnavy však mestské zastupiteľstvo v aktualizácii rozpočtu mesta schválilo navýšenie sumy na projekty z pôvodných 20 000 eur na 39 500 eur, vďaka čomu mohlo byť zrealizovaných všetkých pätnásť.

Na slávnostnom vyhodnotení v priestoroch trnavskej radnice predstavili všetky uskutočnené projekty.

“Ich autori mali možnosť zhrnúť svoje dojmy a postrehy z niekoľkomesačnej práce a poskytnúť spätnú väzbu o tom, ako sa im spolupracovalo so zamestnancami Mestského úradu v Trnave, ktorí boli zodpovední za realizáciu jednotlivých projektov. Išlo o prvú príležitosť pre občanov vstúpiť do procesov samosprávy a zúčastniť sa rozhodovania o tom, ako sa použije časť verejných zdrojov,” pripomína mestská samospráva.

Na budúci ročník Participatívneho rozpočtu pre Trnavu schválili poslanci mestského zastupiteľstva na svojom decembrovom rokovaní čiastku 50 000 eur.

Niektoré z realizovaných projektov:

“Veríme, že záujem občanov o participáciu bude stúpať a opäť spolu vytvoríme skvelé projekty, ktoré zlepšia život v Trnave pre nás všetkých,” vyjadrila nádej radnica.


Revitalizácia átria v malometrážnych bytoch


Mobiliár mestskej promenády


Tančiareň pre seniorov


Ovocná oáza na ZŠ s MŠ Vančurova

Ulož ako PDF
Napísal 27. decembra 2016 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vďaka Participatívneho rozpočtu sa v Trnave zrealizovalo štrnásť projektov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.