reklama

Ocenenie za celoživotný prínos pre cyklistiku získal trnavský tréner Bohuslav Kujovič

Bodkou za úspešnou sezónou slovenskej cyklistiky bol koncom roka slávnostný galavečer Zlatý pedál, spojený s vyhlasovaním najlepších cyklistov rôznych disciplín. Jedným z ocenených bol aj Trnavčan Bohuslav Kujovič.

Tréner trnavského mládežníckeho klubu CK Olympik Trnava si z rúk prezidenta Slovenského zväzu cyklistiky Petra Privaru a trnavského primátora Petra Bročku prebral ocenenie za celoživotný prínos pre cyklistiku.


Bohuslav Kujovič s ocenením na snímke Jaroslava Maliňáka

Bohuslav Kujovič začínal s cyklistikou v roku 1972 v Spartaku Trnava. Po ukončení svojej športovej kariéry sa až do dnešného dňa venuje cyklistickej mládeži v Trnave.

Jeho trenérským vedením prešlo viac ako 200 detí a mládeže, z ktorých sa niektorí dostali až na úroveň reprezentantov Československa a neskôr Slovenska.

Na čele Cyklistického klubu Olympik Trnava usporiadal nespočetné množstvo rôznych cyklistických podujatí v regióne.

Napriek závažnému ochoreniu, ktoré prekonal v minulom roku, i naďalej pokračuje v nezištnej práci výchovy mladých cyklistov v meste Trnava.

„Bohuša poznám ako obetavého človeka, ktorý cyklistike venoval celý svoj život. Prajem mu veľa zdravia, trpezlivosti a sily pri ďalšej práci s dorastencami,“ povedal pri odovzdávaní ceny Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.

Katarína Ďurková

Ulož ako PDF
Napísal 5. januára 2017 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.