reklama

Ocenenie za celoživotný prínos pre cyklistiku získal trnavský tréner Bohuslav Kujovič

Bodkou za úspešnou sezónou slovenskej cyklistiky bol koncom roka slávnostný galavečer Zlatý pedál, spojený s vyhlasovaním najlepších cyklistov rôznych disciplín. Jedným z ocenených bol aj Trnavčan Bohuslav Kujovič.

Tréner trnavského mládežníckeho klubu CK Olympik Trnava si z rúk prezidenta Slovenského zväzu cyklistiky Petra Privaru a trnavského primátora Petra Bročku prebral ocenenie za celoživotný prínos pre cyklistiku.


Bohuslav Kujovič s ocenením na snímke Jaroslava Maliňáka

Bohuslav Kujovič začínal s cyklistikou v roku 1972 v Spartaku Trnava. Po ukončení svojej športovej kariéry sa až do dnešného dňa venuje cyklistickej mládeži v Trnave.

Jeho trenérským vedením prešlo viac ako 200 detí a mládeže, z ktorých sa niektorí dostali až na úroveň reprezentantov Československa a neskôr Slovenska.

Na čele Cyklistického klubu Olympik Trnava usporiadal nespočetné množstvo rôznych cyklistických podujatí v regióne.

Napriek závažnému ochoreniu, ktoré prekonal v minulom roku, i naďalej pokračuje v nezištnej práci výchovy mladých cyklistov v meste Trnava.

„Bohuša poznám ako obetavého človeka, ktorý cyklistike venoval celý svoj život. Prajem mu veľa zdravia, trpezlivosti a sily pri ďalšej práci s dorastencami,“ povedal pri odovzdávaní ceny Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.

Katarína Ďurková

Ulož ako PDF
Napísal 5. januára 2017 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.