reklama

Mesto Trnava štartuje Participatívny rozpočet 2017 s rozpočtom 50 – tisíc eur

Trnavská mestská samospráva nadväzuje na úspešný pilotný ročník participatívneho rozpočtu, v ktorom sa podarilo zrealizovať štrnásť z pätnástich projektov navrhnutých občanmi a obyvateľmi Trnavy. Kým v minuloročnom rozpočte mesta bolo na tieto účely vyčlenených 39 500 eur, Participatívny rozpočet 2017 už môže počítať so sumou 50 000 eur.

Prvé verejné stretnutie sa uskutoční v utorok 7. februára o 18. hodine v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici. Pozvaní sú všetci, ktorí chcú ideami, podnetmi aj činmi prispieť k zlepšeniu života v našom meste. Heslo tohto ročníka je Od ľudí pre ľudí.

Participatívny rozpočet 2017 bude nielen veľkorysejší, ale prinesie aj niekoľko noviniek. Prvou z nich je nová webová stránka pr.trnava.sk, kde sú všetky informácie o pripravovanom ročníku, ako aj informácie o všetkých projektoch pilotného ročníka spolu s fotografiami, reportážami a zaujímavými článkami, ktoré vyšli v rôznych médiách.

Druhou novinkou je, že v tomto ročníku sa môžu do participatívneho rozpočtu okrem občanov a obyvateľov mesta aktívne zapojiť aj študenti denného štúdia na trnavských vysokých školách. Mesto Trnava však tento rok očakáva nielen účasť jednotlivcov, ale aj komunít, občianskych združení a organizácií.


Medzi úspešné projekty z minulého roka patrí Tančiareň pre seniorov

Foto: pr.trnava.sk

Na prvom verejnom stretnutí budú zosumarizované projekty minuloročného Participatívneho rozpočtu v Trnave, aby aj noví účastníci získali konkrétnejšiu predstavu o možnostiach, ktoré im participácia ponúka. So svojimi nápadmi a projektmi sa v tomto roku budú môcť zamerať nielen na šesť minuloročných tematických oblastí (Seniori, Deti a rodina, Kultúra, Zeleň, Verejný priestor a Doprava), ale aj vytvoriť celkom novú kategóriu.

Participanti sa budú raz za dva týždne v podvečerných hodinách stretávať v tzv. tematických participatívnych komunitách. Stretnutia vyvrcholia predložením projektov, ktoré sa po overení možností ich realizácie jednotlivými odbormi mestského úradu dostanú do finálneho verejného hlasovania. Víťazné projekty budú ich autori a koordinátori realizovať s pomocou Mesta Trnavy.

„Veríme, že Trnavčania a študenti využijú príležitosť, ktorú im ponúka navýšenie rozpočtu na 50 000 eur, a prídu so zaujímavými projektmi. V duchu hesla tohto ročníka Od ľudí pre ľudí budú mať nielen možnosť, ale aj spoluzodpovednosť rozhodovať o tom, kde a na čo bude časť verejných financií použitá,“ hovorí koordinátorka Participatívneho rozpočtu 2017 Eva Kretiková z Kancelárie pre participáciu.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2017 18:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

44 komentárov pre “Mesto Trnava štartuje Participatívny rozpočet 2017 s rozpočtom 50 – tisíc eur”

 1. 1
 2. 2
  Miroslava says:

  Participatívny rozpočet Trnavy – jeden obrovský škandál. Starci dostanú tančiareň, starci dostanú záhradky, aby sa babrali v zemi, starci dostanú ihrisko na petang, starci dostanú……………..Detičky sa budú natáčať na CD, ako pekne spievajú a recitujú…..A mladí sa môžu zblázniť, aby na to všetko zarobili. Páni z radnice, zabudli ste, že tie peniaze sú z vrecák daňových poplatníkov a idú sa minúť na sprostosti, ale totálne.- veď starci majú kluby dôchodcov, kde sa junčia každý týždeň, idú sa zblázniť, ako tancujú ako diví. a ešte im urobiť tančiareň z našich peňazí.. Starcom prevažne smerákom. Všetko majú v rukách študenti z východu a stredného Slovenska, ktorí to všetko zariaďujú, ich rôzne združenia. Nie mladí Trnavčania!!!!! Toto im umožnil primátor. Je to Ostuda!!!

  • 2.1
   Lukas says:

   Skandal si Ty Miroslava!Tak starsi ludia nemaju pravo sa zabavat?Nemaju na nic narok?Sa mozes hanbit!!!

  • 2.2
   Demokrat says:

   Miroslava svôj projekt môžte prihlásiť aj vy :)

  • 2.3
   Juraj Fuzak says:

   Som presvedceny ze aj tvoj napad by bol zrealizovany, pokial by mal hlavu a patu. A predstav si ze ani z vychodu by si nemusela byt…🙈🙈🙈

  • 2.4
   Bumbum says:

   Ostuda je to co si napisala. Tolko zla v jednom prispevku tu este asi nikto nevylozil. Starci vychodnari a primator mozu za tvoj nestatny zivot. Starci do plynu nie?
   Fuj hanbi sa.

 3. 3
  Kamil Schultz says:

  A na vyriešenie parkovania Na hlinách, Saleziánskej, Veternej sa nenájde nič? To naozaj nepovažujete v LTT za prioritu?

  • 3.1
   Demokrat says:

   Kamil tu ide o projekty navrhnuté a odhlasovane občanmi, s výškou do cca 5.000€/projekt.

   • 3.1.1
    Kamil Schultz says:

    Viem. A nesuhlasim aby na podobne hluposti bolo z rozpoctu minutych 50 tis. Treba vyriesit parkovanie, opravit cesty a chodniky pre pesich. Potom nech si participuju s kym chcu.

    • 3.1.1.1
     zgeroTT says:

     Ja som nevedel, ze problemy s parkovanim, znicene chodniky a cesty nastali az za brocku. Pokial je to tak, je to lajdak. Pokial to tak neni, tak nechapem, preco plujes na niekoho, kto je na meste 2 roky a chces od neho za tuto dobu vyriesit nieco, co nebol schopny vyriesit nikto za predchadzajucich 20 rokov.

     • 3.1.1.1.1
      Demokrat says:

      …a stav kedy budú opravené všetky cesty, chodníky a vybudované parkovacie miesta pre všetkých bude najskôr vzhľadom na rozsah toho čo je teba obnoviť tak za 15-20rokov…a potom začneme s opravami odznova…

 4. 4
  Daniela Saidlová says:

  zgeroTT píšeš somariny.Čo s tým má spoločné, že je Bročka 2 roky vo funkcii? Na to je tam, aby pracoval. Takže hor sa do chodníkov! A nie 50-tisíc na také somariny minúť, sú to peniaze daňových poplatníkov, tak pozor na to.Miroslava má pravdu, A potom, Demokrat, tu nejde o projekty navrhnuté občanmi,. Tieto blboviny vymyslel niekto z radnice alebo z Mú, alebo niekto z tých študentov. Mesto dalo tlačiť neskutočné množstvo dotazníkov na drahých papieroch, dvojstrany, kde občanom tieto návrhy predložili a oni si mali z nich vybrať. tak vyberali.takisto blboviny, ktoré tam boli napísané. Dotazníky boli vhadzované do schránok, koľko bývajúcich v byte, toľko dotazníkov. Na 65-tisíc dotazníkov sa minulo veľké ,množstvo peňazí, Zarobili aj tí, čo roznášali. Ale nerobili to všetci poctivo. ja som mala v schránke 7 dotazníkov a sme dvaja., susedia tiež. Takže keď niečo píšete zgero, demokrat a podobní,najskôr si to overte.A seniori majú kluby dôchodcov, zistite, koľko im prispieva na činnosť mesto, sú to veľké peniaze, na tancovačky, výlety a všeličo. Ale nemajú dosť.

  • 4.1
   zgeroTT says:

   no ma to spolocne tolko, ze kritizujete neopravu chodnikov za jeho primátorského mandatu a to, ze ich neopravovali ani ini nespomeniete. A oni dokonca nedali ani 50 tisíc na “hluposti”.

   ked uz cloveku vadi, ze o casti penazi mozu rozhodnut sami obcania, tak zacinam dost pochybovat o jeho mentálnom nastaveni.

 5. 5
  Lukas says:

  Ty si úplne mimo dievča.Tak dôchodcom závidíš?Majú oni veľké dôchodky…Že na výlety…Áno chodia na výlety,keď ich oklamú šmejdi.Ty asi žiješ v Nemecku…

 6. 6
  Ttt says:

  Zadané témy do participatívneho rozpočtu boli fakt insitne zadané. Tých, ktorí tieto témy zadefinovali, k tejto práci by už nemali pustiť.
  Mňa osobne tieto témy naladili tak, že som príslušný materiál “picol” rovno do koša.

  • 6.1
   Demokrat says:

   Témy – projekty boli také s akými prišli občania…či boli insitne alebo nie je druhá vec. No každý z občanov mal možnosť predložiť svoj projekt z kategórie ” malý zlepsovak” na niečo, čo môže pomôcť zlepšiť kvalitu mesta….ta možnost je aj tento rok…stačí ju využiť, a predložiť niečo zmysluplne…
   …ne predložiť nič a kritizovať ostatné projekty….je také jednoduché :) :) :)

 7. 7
  Kamil Schultz says:

  Kritizujem Brocku lebo je primator. Teraz v tomto obdobi.. Nezda sa ti blbost aby som teraz kritizoval Butka? Ked nesedi na Hlavnej? A navyse Butko riesil parkovanie. Za jeho viceprimatorovania Bosnakovi bolo rekonstruovane Na hlinach velke parkovisko pri 31ke a vytvorena dvojprudovka s novymi parkovacimi miestami. Za Brocku nic take nevidim. Hlavne ze na blbosti ide zas 50 tis. Tamciaren, farebne lavicky a podobne nevyhnutnosti.

  • 7.1
   zgeroTT says:

   a pomohli vyriesit tieto zasahy tvojho favorita problem s parkovanim v tych lokalitách? no nevyzera to tak, kedze pises, ze Bročka v tom nic nerobi. keby butko a predchadzajuce mestke vedenia nerobili tu kusok, tam kusok, mohli to vyriesit systematicky a vcelku. ja v tomto bročkovi fandim, lebo urobit niekde jedno dve miesta ako za butka nie je absolutne riesenie problemu.

   • 7.1.1
    Juraj Fuzak says:

    Jasne ze to neni riesenie problemu. Ano mas pravdu Kamil, Butko s Bosnakom tak silno riesili parkovanie Na Hlinach az v tom zapale dali budovu terajsieho gympla VUCke a cele sidlisko tym zaklincovali a poslali do zabudnutia moznosti slusneho parkovania a verejneho priestoru na tomto sidlisku. Riesenie su montovane viacpodlazne parkingy ale uz aj proti tym chceli pisat peticiu este sa o tom len dopoculi niektori.

    • 7.1.1.1
     Peter Klimo says:

     Juro, podla mna je jedno ci gympel na Hlinach patri VUCke alebo mestu, podla mna tam ta stavba nikdy nemala byt postavena…
     A co sa tyka odmietaveho stanoviska VUCky, aby spristupnila parkovisko verejnosti – asi si pozabudol ze vladnete. Je na vas aby ste sa s VUCkou dohodli a vyrokovali najlepsie podmienky pre obyvatelov tejto lokality – za to ste predsa nami plateni.

     zgeroTT – neviem co je systematicke na Brockovom pristupe najprv ukazat na FB plany na riesenie parkovania, potom ich stiahnut, nasledne si nechat vypracovat za slusne peniaze strategiu parkovania a este pred jej dokoncenim ludom na FB rozpravat “ako to urcite bude”. Zatial nemam pocit zeby Brocka vobec nieco koncepcne riesil, je to vsetko pokus-omyl

     • 7.1.1.1.1
      zgeroTT says:

      komplexne riesenia sa totiz nerodia zo dna na den. mozno existovali nejake nastrely, ktore sa neskor ukazali ako nezrealizovatelne alebo nevhodne. ale presne o tom to je, najst najlepsie riesenie. nie ze rano sa zobudim a poviem si, tu je plac, tu urobim 3 miesta na parkovanie. toto nepomoze nikomu a nicomu, iba statistike, kolkoze miest sme to postavili. tebe evidentne nevyhovuje sposob brockovej komunikacie a na tom stavias svoju kritiku.

      • 7.1.1.1.1.1
       Peter Klimo says:

       ano ale nastrely sa predsa komunikuju v uzkom kruhu specialistov, resp. ked chces vyzvat k sucinnosti verejnost tak im predsa nepovies vopred “ako to bude”. az ked mas hotovu “koncepciu” ides s tym von..
       pardon ale krajske mesto nie je asi vhodny subjekt na experimenty neskuseneho nezamestnaneho fluktuanta. a tych pripadov bolo neurekom – napr. pozicanie priestorov fasistom. Par dni po incidente Brocka obhajoval svoje rozhodnutie, vraj ide o slobodu slova, ked sa stal objektom masivnej kritiky a zacali sa mu na prenajom hlasit individua ako Magat zrazu stiahol chvost a uz je vsetko inak. dalsi pripad – parkovanie pri mikulasskom kostole/kapitulskej.

       • 7.1.1.1.1.1.1
        Juraj Fuzák says:

        Ukaz mi kde si videl nejaky nastrel parkovacej politiky od Brocku, konkretne prosim.

       • 7.1.1.1.1.1.2
        zgeroTT says:

        akakolvek zmysluplna debata s tebou nema absolutne zmysel. ty mas osobny problem s osobou primátora, slovne spojenia ako nezamestnany fluktuant to jasne dokazuju. bud mas psychicky problem alebo si od pana p. este je mozna aj kombinacia oboch moznosti, comu ja davam najvacsiu sancu.

     • 7.1.1.1.2
      Juraj Fuzak says:

      Jedno to neni kedze ta stavba aj priestor patril mestu a nie VUCke, postavit na takom mieste a na tak stiesnenom sidlisku gymnazium, to sa cloveku rozum zastavuje. O uvolneni parkoviska vo vecernych hodinach sa s nimi jednalo viac krat, uz som to tu pisal. Nieje z ich strany absolutne vola

      • 7.1.1.1.2.1
       Peter Klimo says:

       ak si dobre pamatam ked som pred cca 12 rokmi prisiel na hliny (byval som rovno oproti gymnaziu) bola tam rozostavana stavba, ktora predstavovala bezpecnostne riziko a bolo s tym treba nieco robit..
       o tom ze sa snazite s VUCkou vyjednavat viem, vysledky su zatial nulove, treba sa snazit viac a nie plakat ze “oni nechcu”, ved od toho ste plateni, nie ?

       • 7.1.1.1.2.1.1
        Patricia says:

        a po viac vyjednavani uz bude ok plakat ze oni nechcu?

       • 7.1.1.1.2.1.2
        Juraj Fuzák says:

        Ano budova predstavovala bezpecnostne riziko preto ju mali zburat a riesit tam parkovaci dom alebo aspon zachytne parkovisko, to co vsak spravili, zabilo nadobro cele sidlisko.

        K tej VUCke, ja fakt neviem, ale skus napriklad poradit ako sa da “snazit viac” podla teba, ked nieje na druhej strane vola nic riesit? Daj tip a ked to vyjde, mas u mna sud piva so spritom.

        • 7.1.1.1.2.1.2.1
         zgeroTT says:

         ja viem uplne presne, kedy by prislo k dohode. ak by nebola LT protisystemove zoskupeniel a spolupracovali by s panom p. tak, ako bolo do ich nastupu dobrym zvykom, dohoda by bola okamzita a jasna. vsetko je teda chyba LT. akonahle sa stane primátorom clovek p. pozitiv, k dohode s VUC pride okamzite.

         • 7.1.1.1.2.1.2.1.1
          Peter Klimo says:

          To gymnazium tam stoji peknych par rokov, este ked som byval na hlinach – asi 7 rokov dozadu podpisovali sa tam vselijake divne peticie o parkovani, vtedy som niekolkokrat navrhoval aby sa autori peticie obratili na riaditela skoly aby parkovanie mimo hodin vyucovania povolil..
          vtedy vladol butko a v MZ mal vacsinu Smer, podla tvojej teorie by malo byt parkovanie povolene…
          nebolo..

          Netreba kazdy prejav nesuhlasu vztahovat na osobu primatora a na snahu robit jeho zdruzeniu zle..

          • 7.1.1.1.2.1.2.1.1.1
           zgeroTT says:

           vyvynule ale skutocne v tej dobe aktivitu aj mesto?ak hej, preco teda opat podsuvas nejake chyby sucasnemu vedeniu? riesenie podla tvojho prispevku nebolo schopne najst ani to predosle. este tu vyzyvas na nejaku vacsiu cinnost brocku, fuzaka a co ja viem kieho certa, ale napisat na uvod podstatnu informaciu, ze vuc odmieta parkovisko spristupnit dlhodobo, ti je za tazko.

   • 7.1.2
    Kamil Schultz says:

    Na hlinach to vtedy zdaleka neboli dve tri parkovacie miesta
    Ale ty si tam asi nebyval a nebyvas, ked si to takto odbil.

    • 7.1.2.1
     zgeroTT says:

     predpokladam, ze narazas na rok 2009 (inu vystavbu mi Google nenasiel), kedy bolo vybudovaných na hlinach 60 parkovacích miest. neviem ci jednotlivo alebo na velkom parkovisku. Ako sa ukazuje, tych 60 miest bolo mozno fajn a vtej chvili aspon z casti pomohlo, ale systemove riesenie to vonkoncom nebolo. svedci o tom aj fakt, ze odvtedy sa na hlinach pravdepodobne nedialo nic vacsie a to do konca mandatu vtedajsieho primátora bola este dlha doba. situacia vsak ostala stale tragicka.

 8. 8
  Trazky says:

  Nevien dievčatá z čoho ste také frustrované,bude aj horšie.Dôchdcovia dostali tančiareň, aby ich mal transpatrnntný pokope a mohol in vymyvať mozgy.Povinne doštudovať tvorbu mestkeho rozpočtu a potom vyvodzovať súdy.Môžem ťa však potešiť že pokial nemáš 40 a viac rokov stále žiješ na dlh spoločnosti a mestu.Nerozumiem prečo ste si nechali zobrať iniciatívu študentami z iních miest.Nestačia vám opiaše poriadane v hale Družba za asistencie záchrannej zdravotnej služby .Ved to je svetová rarita naposledy poriadaná v Europe za cisara Nera !!!!!!!!!!!!!

 9. 9
  Peter Klimo says:

  co sa tyka participativneho rozpoctu, zhodou okolnosti partiu okolo Utopie, ktora robila ochotnikom v Trnave procesnu podporu, doverne poznam, su to moji kolegovia resp. obchodni partneri. v BA NM napriklad znamy prevadzkuje dielnu, kde je mozne si zadarmo opravit bicykel, resp. poziadat o podporu pri oprave..

  podla mna je okolo toho uplne zbytocny administrativny a financny overhead, nech si dochodcovia spokojne tancuju za peniaze mesta, ale preco je to nutne riesit cez zamestnanca povereneho participaciou, cez letaky a dalsie zalezitosti ktore stoja kopu penazi ? v meste ako je trnava predsa nemoze byt problem ak sa partia seniorov odoberie tanecnym krokom rovno na radnicu a v rytme samby si to dohodne priamo s primatorom (aspon bude mat rumcajs material na fejsbuk)

  chapem ze principom PR je dat obcanom pocit, ze rozhoduju oni a nie su len obetou zlych rozhodnuti politikov. ale ak sa pozrieme na tie vysledky a schvalene projekty – vsetko su to zalezitosti marginalneho vyznamu. o dolezitych veciach bude VZDY rozhodovat zastupitelstvo..

  • 9.1
   Juraj Fuzák says:

   Zrejme aj druha strana v tom pripade bude poznat teba, ci? ;)

   Letaky a dalsie zalezitosti su tu na to aby ludia boli informovani, nielen o projekte participativneho rozpoctu ale aj napriklad o participativnom planovani verejnych priestorov, ktore sa konaju k revitalizaciam obytnych priestorov. Mas snad pocit ze letaky zrujnuju krajske mesto? To uz fakt ideme do uchylnosti? Alebo 50 000, ktore su vyclenene na participativny rozpocet zachrani nejaku cestu ked sa pridaju do rozpoctu k doprave?

   Reci o tancujucich dochodcoch komentovat nebudem, tak hlboko neklesnem.

   Napriklad zmienene participativne planovanie priestorov nieje vobec o tom “dat obcanom pocit” ale je to o tom ze das obcanom moznost priamo ovplyvnit prostredie v ktorom ziju. Davanie pocitu je mozno tvoj podla mna zvrateny pohlad na to ako to vidis ty. Obcania sa tychto akcii zucastnuju a nieje ich malo. Planovali sa tento rok Zatvor 1, Okruzna, Hospodarska a ucast bola vyborna. Takisto aj odozva na ankety od tych, ktori sa tychto stretnuti zucastnit nemohli, dalsia bola anketa obyvatelov ohladne Stanicneho parku.

   Skus sa niekedy zucastnit tychto stretnuti, zucastni sa sem tam aspon svojho VMC, prid na participativny rozpocet a podel sa so svojimi myslienkami face to face.

 10. 10
  Miroslava says:

  Pán Fuzák, zgero a spol, toľko trepín, čo čítame, na hanbu. Tak ešte raz.seniori majú svoje kluby dôchodcov, kde sa stretávajú, kde chodia tancovať a junčiť sa. Mesačne dostávajú tieto kluby od mesta celkom velice pekné peniaze.Tam je asi 30 žien,3 muži, baj očko, ide o pomer, potom sa tam hádajú, bijú, idú si oči vyškriabať, tie nádherné babičky pre chlapa. opýtajte sa tých, ktoré tam prestali chodiť, lebo sa im z toho dvíha žalúdok.Tie, ktoré sú doma, zabávajú sa s vnúčatami, chodia s nimi na koncerty, na výlety, bavia sa s nimi, ktoré sa stretávajú na turistike, na výletoch a slušných posedeniach so svojimi kamarátkami, to sú babičky! tie ale za to od mesta nedostanú peniaze, tie si financujú všetko samy. To len na margo toho, na čo idú peniaze daňových poplatníkov,tých, ktorí tu statočne pracujú a vytvárajú hodnoty, donášajú do republiky peniaze. tých je málo, asi 300-tisíc v republike?,lebo tí, čo sedia v kanceláriách na veľkom množstve úradov, , policajti, učitelia, tí hodnoty nevytvárajú, tí žijú z peňazí tých, čo sa tu nadrú ako kone a vytvárajú hodnoty pre štát. Dobre sa tieto peniaze rozhadzujú. A tu nejde o študentov, ale o takých študentov, ktorí sú z východu, nie z Trnavy a dostávajú od vrchnosti na to naše peniaze, Prečo tie aktivity nedáte študentom Trnavčanom?, Ozaj, pre koho ste kúpili 80 bicyklov? je to pravda?vraj aby sa študenti mohli premiestňovať v Trnave z miesta na miesto. Ktorí Trnavčania tu študujú? Tí sú v Bratislave, v Nitre, v zahraničí. A tam nerobia nič pre cudzích, ale pre svojich.Takže zasa sa kúpilo z našich daní, z daní Trnavčanov niečo pre cudzích. Neskutočné!!!

  • 10.1
   Juraj Fuzák says:

   Kedze som bol osloveny, tak budem reagovat, inak by som nad tym mavol rukou…

   Toto su argumenty z totalneho suterenu. Policajti, ucitelia a dalsi nevytvaraju hodnoty… no comment…

   Tieto nezmysly o studentoch z vychodu a Trnavy a podobne kraviny myslis vazne? Bicykle pre studentov…ano predstav si aj student, ktory nieje z Trnavy sa na nom moze premiestnovat, SKANDAL! Asi by bolo podla teba lepsie keby sa premiestnovali na autach, to by si tu zasa plackala ze tu zaberaju parkovacie miesta domacim…

   Zjavne v sebe prechovavas nezmyselnu nenavist a dojem ze ty jedina vytvaras v tomto state nejake hodnoty. Otazky typu ktori trnavcania tu studuju a ten je z vychodu a podobne su otazky z kategorie “neni to pravda, ale mohla by byt”.

   Este na zaver ti odporucam prist s nejakym projektom na participativny rozpocet a nie tu pluvat okolo seba nezmysly.

  • 10.2
   zgeroTT says:

   Obdivujem pana Fuzaka, ze dokazal reagovat. ja na to nemam sil a ani neviem, co by som k tej znoske nezmyslov vedel napisat.

 11. 11
  peter says:

  btw, co mate stale s tym budovanim parkovisk? mam starsi dom, prerobil som si najazdovu plochu, prerobil som si garaz, dal som do toho nemalo penazi. Preco ma mesto do nemoty niekomu budovat parkovacie miesta? Vsak nech sa v baraku zlozia obcania, kupia si pozemok, spravia parkovaci dom a ideme dalej, ci?

  • 11.1
   Peter Klimo says:

   mas gule ;)

   inak tiez sa prihovaram skor za tancovacky ako parkoviska, ale nielen pre dochodcov, ale aj pre nas menej seniornejsich ;) ale pomer muzi:zeny prosim zachovat :P

   • 11.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Skor ako prihovaranie sa za nieco na trnava-live by pomohlo keby si s niecim podobnym prisiel na participativny rozpocet a navrhol to tam…

    • 11.1.1.1
     Peter Klimo says:

     to som myslel skor z recesie, ja nie som ziaden velky tanecnik, skor islo o tie baby :D

     ale vazne – osobne nosim v hlave jednu velmi abstraktnu ideu tykajucu sa podpory tradicnych remesiel resp. ludoveho umenia.. mam totiz pocit ze remeselnici a ludovi umelci vymieraju a s nimi vymieraju aj remesla, resp. tradicne postupy. Stalo by mozno za uvahu vytvorit priestor, platformu pre starych remeselnikov v Trnave a okoli aby svoje zrucnosti odovzdali mladsim.

     Mojim primarnym problemom je cas, ako vies Juro pracovne posobim mimo Slovenska, k tomu deti, zahrada, obcas nejaka ta tradicna stolarina..
     Mozno by sa tej idey vedel niekto chytit a dotiahnut ju do konca..

     • 11.1.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      Kludne mi to posli rozpisane na mail, co konkretne a ako to myslis, ake zhruba priestory by boli potrebne atd a mozme sa na to pozret, no problemos.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.