reklama

Mesto Trnava štartuje Participatívny rozpočet 2017 s rozpočtom 50 – tisíc eur

Trnavská mestská samospráva nadväzuje na úspešný pilotný ročník participatívneho rozpočtu, v ktorom sa podarilo zrealizovať štrnásť z pätnástich projektov navrhnutých občanmi a obyvateľmi Trnavy. Kým v minuloročnom rozpočte mesta bolo na tieto účely vyčlenených 39 500 eur, Participatívny rozpočet 2017 už môže počítať so sumou 50 000 eur.

Prvé verejné stretnutie sa uskutoční v utorok 7. februára o 18. hodine v zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici. Pozvaní sú všetci, ktorí chcú ideami, podnetmi aj činmi prispieť k zlepšeniu života v našom meste. Heslo tohto ročníka je Od ľudí pre ľudí.

Participatívny rozpočet 2017 bude nielen veľkorysejší, ale prinesie aj niekoľko noviniek. Prvou z nich je nová webová stránka pr.trnava.sk, kde sú všetky informácie o pripravovanom ročníku, ako aj informácie o všetkých projektoch pilotného ročníka spolu s fotografiami, reportážami a zaujímavými článkami, ktoré vyšli v rôznych médiách.

Druhou novinkou je, že v tomto ročníku sa môžu do participatívneho rozpočtu okrem občanov a obyvateľov mesta aktívne zapojiť aj študenti denného štúdia na trnavských vysokých školách. Mesto Trnava však tento rok očakáva nielen účasť jednotlivcov, ale aj komunít, občianskych združení a organizácií.


Medzi úspešné projekty z minulého roka patrí Tančiareň pre seniorov

Foto: pr.trnava.sk

Na prvom verejnom stretnutí budú zosumarizované projekty minuloročného Participatívneho rozpočtu v Trnave, aby aj noví účastníci získali konkrétnejšiu predstavu o možnostiach, ktoré im participácia ponúka. So svojimi nápadmi a projektmi sa v tomto roku budú môcť zamerať nielen na šesť minuloročných tematických oblastí (Seniori, Deti a rodina, Kultúra, Zeleň, Verejný priestor a Doprava), ale aj vytvoriť celkom novú kategóriu.

Participanti sa budú raz za dva týždne v podvečerných hodinách stretávať v tzv. tematických participatívnych komunitách. Stretnutia vyvrcholia predložením projektov, ktoré sa po overení možností ich realizácie jednotlivými odbormi mestského úradu dostanú do finálneho verejného hlasovania. Víťazné projekty budú ich autori a koordinátori realizovať s pomocou Mesta Trnavy.

„Veríme, že Trnavčania a študenti využijú príležitosť, ktorú im ponúka navýšenie rozpočtu na 50 000 eur, a prídu so zaujímavými projektmi. V duchu hesla tohto ročníka Od ľudí pre ľudí budú mať nielen možnosť, ale aj spoluzodpovednosť rozhodovať o tom, kde a na čo bude časť verejných financií použitá,“ hovorí koordinátorka Participatívneho rozpočtu 2017 Eva Kretiková z Kancelárie pre participáciu.

(TS mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 20. januára 2017 18:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto Trnava štartuje Participatívny rozpočet 2017 s rozpočtom 50 – tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.