reklama

Počet požiarov v minulom roku klesol o tristo prípadov, najčastejšou príčinou bolo úmyslené zapálenie

V Trnavskom kraji klesol vlani počet požiarov v porovnaní s rokom 2015 až o 301. Pri požiaroch zomreli dvaja ľudia a jedenásti utrpeli zranenia. Celkové škody dosiahli tri milióny eur, zásahmi hasičov boli uchránené materiálne hodnoty vo výške 15,8 milióna eur.

V roku 2016 zaznamenalo Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave na území kraja celkom 915 požiarov, rok predtým ich bolo 1216.

Priame škody sa vyšplhali na 3,03 milióna eur, v roku 2015 zničili požiare majetok za 6,13 milióna.

V priebehu minulého roka sa zranilo pri požiaroch o sedemnásť ľudí menej ako v toku 2015, o tri osoby klesol aj počet usmrtených osôb.

Najviac požiarov vzniklo v prírodnom prostredí – 241, nasledujú skládky odpadov – 193 a doprava, kde evidovali 146 prípadov.

Ilustračné foto

Najčastejšími príčinami vzniku požiarov v roku 2016 bolo úmyselné zapálenie v 172 prípadoch, čo predstavuje 19 percent z celkového počtu, na druhom mieste s podielom 17% sú prevádzkovo-technické poruchy.

V 45 percentách prípadoch nebola zistená príčina vzniku požiarov.

V rámci Trnavského kraja horelo najčastejšie v okrese Trnava, kde zaznamenali 257 požiarov s dosiahnutou škodou 300-tisíc eur.

V okrese Trnava sa pri požiaroch zranil jeden človek, nezomrel nikto.

Najčastejšie horelo na územím kraja v mesiaci júl – 116-krát, najmenej vo februári, len 45-krát.

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2017 18:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.